Piłkarze NIE MOGĄ MIEĆ TATUAŻY! Kontrowersyjny zakaz budzi wiele emocji

i

Autor: Pixabay.com

Piłkarze dostali ZAKAZ robienia tatuaży! W internecie zawrzało

2021-12-31 9:10

Chiński rząd zabronił piłkarzom reprezentacji robienia nowych tatuaży. "Gracze posiadający już tatuaże mogą je zachować bądź usunąć" - podkreślono w komunikacie.

Narodowy urząd zajmujący się sportem surowo zabronił również zdobienia ciała tatuażami piłkarzom drużyn juniorskich i młodzieżowej.

 

"Piłkarze powinni dawać pozytywny przykład reszcie społeczeństwa" - oceniły chińskie władze.

Decyzja władz spotkała się z ironicznymi komentarzami internautów.

"Już teraz wiadomo, dlaczego Lionel Messi nigdy nie zagra w chińskiej kadrze" - napisał jeden z użytkowników platformy Weibo, a inny dodał: "Jeśli firma nie osiąga dobrych wyników, a przesadnie zajmuje się wizerunkiem, to jest krok od bankructwa".

W ciągu ostatnich miesięcy chiński rząd kilka razy krytykował "anormalną estetykę osób publicznych i młodzieży". Z kolei tatuaże, które mogłyby być widoczne w transmisjach, są na ekranach telewizorów rozpikselowane.

Ponadto, według nowego zarządzenia, seniorskiej reprezentacji i sportowcom kadry narodowej U-23 surowo zabrania się nowych tatuaży, a osobom, które już je mają, zaleca się samodzielne ich usunięcie. W specjalnych okolicznościach, uzgodnionych przez dany zespół, niektórzy zawodnicy będą mogli brać udział w treningach oraz rozgrywać mecz, ale ich tatuaże muszę wtedy być zakryte koszulkami z długimi rękawami lub bandażami.

Wszyscy znają ten HIT [What You Say] Kto był pierwszy? | ESKA XD - Ale to już było! #39