Lubelskie - oblodzenia i ostrzeżenia IMGW

i

Autor: zdj. ilustracyjne

Pierwszy atak zimy w tym sezonie. IMGW wydał alerty przed oblodzeniami [LISTA WOJEWÓDZTW]

2021-11-21 16:31

Najbliższy tydzień upłynie nam pod znakiem pierwszego ataku zimy w tym sezonie. Musimy przygotować się na opady deszczu ze śniegiem, śniegu, spadek temperatury, a także oblodzenia. IMGW wydał ostrzeżenia dla poszczególnych województw.

Pogoda na koniec listopada. Pierwszy atak zimy w tym sezonie

Już kilka dni temu wspominaliśmy, że pod koniec listopada w Polsce poczujemy powiew zimy. Nasz kraj znajdzie się w zasięgu głębokiego niżu znad Skandynawii. Ten sprowadzi do naszego kraju wilgotne i mroźne masy powietrza napływające z północy kontynentu. W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia, jednak w nocy spadnie poniżej zera. Warto dodać, że warunki na drogach będą bardzo ciężkie.

Najnowsze wyliczenia modeli numerycznych sugerują, że w przyszłym tygodniu, we wtorek lub środę, może pojawić się pewien zimowy epizod. Co prawda, raczej nie ulepimy bałwana, no może jedynie w górach, jednak w całym kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem a nawet mokrego śniegu - czytamy w komunikacie IMGW.

Koniec niebezpiecznego przejścia na pl. Bankowym. Zbudują sygnalizację

Oblodzenia w Polsce. IMGW wydało alerty

Jednak zanim przywitamy się z zimą musimy przygotować się na inne zjawisko. IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniami. Z niedzieli na poniedziałek alerty obowiązują na całym obszarze województwa pomorskiego oraz w części województwa kujawsko-pomorskiego. Chodzi o powiaty: sępoleński, tucholski, świecki, grudziądzki, Grudziądz, chełmiński i brodnicki.

Jak czytamy w alercie, prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie ok. -3 stopnie Celsjusza, przy gruncie -6 stopni Celsjusza. W tych rejonach ostrzeżenia obowiązują od północy z niedzieli na poniedziałek, do godz. 8.00 w poniedziałek.

Ślisko może też być na terach:

  • woj. śląskiego, powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, Bielsko-Biała, żywieckiego;
  • woj. małopolskiego, powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, suskiego, myślenickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, Nowy Sącz, gorlickiego, nowotarskiego i tatrzańskiego;
  • woj. podkarpackiego, powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, Krosno, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.
Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE