Pierwsza uczelnia w Polsce otwarta tylko dla osób zaszczepionych

2021-11-23 13:39
Do której uczelni nie wejdziesz bez szczepienia?
Autor: Canva Do której uczelni nie wejdziesz bez szczepienia?

W Polsce posiadanie certyfikatu Covidowego nie jest konieczne by pracować lub studiować na uczelniach wyższych. Jednak zapewne ze względu na trudną sytuację w regionie na takie właśnie obostrzenia zarówno dla studentów jak i pracowników zdecydował się rektor jednej z Polskich uczelni. Do jakiej uczelni nie wejdziecie bez paszportu Covidowego, przeczytacie w artykule poniżej.

Uczelnia tylko dla zaszczepionych

Na taki radykalny krok zdecydowała się Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie która w poniedziałek 8 listopada stała się Akademią Nauk Stosowanych. W uroczystości podniesienia rangi lubelskiej uczelni wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Według najnowszego rozporządzenia rektora z dnia 22 listopada decyzją rektora prof. dr. hab. Witolda Kłaczewskiego, do Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie wstęp będą miały tylko osoby zaszczepione. Osoby bez szczepienia nie zostaną wpuszczone do budynku. Wprowadzone przez rektora zarządzenie dotyczy nie tylko pracowników uczelni, ale także jej studentów. Z dokumentu, jaki zamieszczony został na stronie uczelni wynika, że, najpóźniej do 30 listopada studenci i pracownicy Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie muszą dostarczyć certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw Covid-19. Osoby, które nie są zaszczepione na Covid nie zostaną wpuszczone do budynku uczelni.

„Pracownicy Uczelni zobowiązani są w Dziale Kadr do okazania certyfikatu szczepienia w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2021. Studenci wszystkich kierunków zobowiązani są do dostarczenia w dziekanatach certyfikatów szczepień do 30 listopada. Po tym terminie osoby niezaszczepione nie zostają wpuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych” – czytamy w zarządzeniu rektora

Nasuwa się pytanie, czy biorąc przykład z Lubelskiej uczelni inne uczelnie zdecydują się na wprowadzenie podobnych ograniczeń dla swoich pracowników i studentów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 23.11 (Goście: Marek Belka - były premier, były szef NBP oraz Krzysztof Skiba - muzyk, satyryk) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Źródło: Pierwsza uczelnia w Polsce otwarta tylko dla osób zaszczepionych
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze