Paulo Sousa nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski!

2021-01-21 15:34 P.R
Zbigniew Boniek
Autor: YouTube/ Łączy Nas Piłka Zbigniew Boniek

Nowym trenerem polskiej reprezentacji zostaje Paulo Sousa. - Uważam, że to dobra, mądra, przemyślana decyzja - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes PZPN-u Zbigniew Boniek. - Witam na pokładzie bardzo serdecznie - dodał.

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, w którym poinformował o zwolnieniu ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Decyzja podjęta przez Zbigniewa Bońka zaskoczyła nie tylko piłkarzy i kibiców, ale także samego Brzęczka oraz pozostałych współpracowników prezesa związku. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Zbigniew Boniek poinformował, że następcą Jerzego Brzeczka zostanie Paulo Sousa.

Prezes PZPN powiedział, że w momencie zatrudniania Brzęczka "jego chęć i ambicja oraz doświadczenie jako piłkarza i trenera spowodowały, że mu zaufał". - To były ciekawe lata i ciekawe doświadczenie - stwierdziła. Jak jednak dodał, "oczywiście oczekuje od tej kadry więcej". - Absolutnie nie żałuję, że trener Brzęczek prowadził reprezentację. Jestem zadowolony z pracy Brzęczka, ale w tym zestawieniu nie zaszlibyśmy dalej - mówił prezes PZPN. - Po analizie doszedłem do wniosku, że ta kadra w tej konfiguracji nie mogła pójść do przodu - oświadczył. Decyzją Zarządu PZPN, trener Jerzy Brzęczek i sztab zostali dzisiaj formalnie odwołani.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Hymny w wykonaniu gwiazd. Kto sobie poradził, a kto nie?
Najnowsze