Papież Franciszek

i

Autor: AP Papież Franciszek

Papież Franciszek wkrótce pożegna się z Watykanem? Kto będzie jego następcą?

2021-08-27 9:04

Nie milkną echa po artykule Antonio Socciego „Szepty w Watykanie: Konklawe wisi w powietrzu”. Włoskie media spekulują nie tylko na temat abdykacji Franciszka, lecz także jego potencjalnego następcy...

Antonio Socci to włoski pisarz, dziennikarz i publicysta katolicki. w swoim artykule napisał na łamach dziennika Libero Quotidiano, że abdykacja głowy kościoła jest "więcej niż prawdopodobna".

Papież Franciszek skończy w grudniu tego roku 85 lat. Według Antonio Socciego - myśli o swojej rezygnacji zarówno ze względu na swój wiek, jak i na problemy zdrowotne. Podczas tegorocznej lipcowej przerwy urlopowej papież poddał się operacji jelita, po której spędził 10 dni w rzymskiej klinice Gemelli.

„Czy papież Franciszek wkrótce pożegna się z Watykanem?” – czytamy w Libero Quotidiano. Portal przyznaje, że stan zdrowia papieża może wskazywać na perspektywę takiej decyzji, zadaje jednak inne ważne pytanie: „Kto zajmie jego miejsce?”. „Według strony internetowej Dagospia, która cytuje osoby z watykańskich murów, rozdanie post-bergogliańskie będzie całkowicie włoskie. W grze będą kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej i kard. Matteo Maria Zuppi” – czytamy. Ten pierwszy, jak wskazuje Dagospia, popierany jest przez kardynałów latynoskich, drugi – przez purpuratów z krajów trzeciego świata.

Abdykacja Franciszka – nic nie jest pewne 

Z takim stanowiskiem nie zgadza się Il Fatto Quotidiano, gdzie czytamy: „Nic nie wskazuje na to, że papież poważnie myśli o swojej rezygnacji. Przeciwnie. Franciszek niedawno wznowił prywatne audiencje i potwierdził długą i wymagającą podróż, od 12 do 15 września, do Budapesztu”.

Papież Franciszek nie miał litości. Okrutna kara! Abp. Głódź zesłany do pałacu. Komentarz Adama Federa [WIDEO]