Badania techniczne samochodu dwa razy droższe?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Badania techniczne samochodu dwa razy droższe?

Paliwo za 7 zł, a badania techniczne samochodu dwa razy droższe! Będzie protest?

2021-10-15 18:16

Paliwo kosztuje już prawie siedem złotych, jest problem ze sprowadzaniem zagranicznych samochodów, a teraz zdrożeć mają badania techniczne samochodu! Zapłacić mamy niemal dwa razy więcej. A jeśli nie... należy spodziewać się protestów! Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Diagności samochodowi domagają się podniesienia ustawowych stawek za przegląd pojazdów. Od 17 lat to niezmiennie niespełna 100 złotych. - Przez ten czas bardzo mocno wzrosły koszty prowadzenia działalności. Podatki, opłaty, utrzymanie urządzeń i ich konserwacja. I po prostu wielu przedsiębiorcom ta działalność przestaje się opłacać i balansują na progu rentowności - mówi prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, Marcin Barankiewicz.

Czytaj także: W tych sklepach zrobisz zakupy w KAŻDĄ niedzielę!

Diagności wyliczają, że nowa stawka powinna wynosić około 185 złotych. Rząd na razie jest głuchy na te postulaty, dlatego niewykluczony jest protest. - Wychodzi na to, że trzeba będzie protestować. Zbieramy deklaracje poparcia w kierunku waloryzacji opłat za badanie techniczne. Mamy tych deklaracji już prawie 600. I nie jest wykluczone, że będziemy musieli w jakiś sposób zamanifestować, zaprotestować i wręczyć te postulaty - dodaje.

Rocznie przez każdą stację kontroli pojazdów przewija się średnio 3,5 tysiąca pojazdów. Badanie techniczne jest obowiązkowe.

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.10.2021