Orlando Bloom i prezydent Ukrainy

i

Autor: UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS OFFICE VIA AP

Ambasador dobrej woli UNICEF

Orlando Bloom wspiera Ukrainę. Spotkał się z prezydentem Zełenskim

2023-03-27 12:15

Brytyjski aktor Orlando Bloom bezpośrednio wsparł Ukrainę. Odwiedził w Kijowie ośrodek organizacji Spilno opiekującej się dziećmi uchodźców i spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Aartysta jest ambasadorem dobrej woli UNICEF-u.

Orlando Bloom okazał wsparcie Ukrainie

Orlando Bloom odwiedził w niedzielę ośrodek organizacji Spilno, wspieranej przez UNICEF, która pomaga dzieciom uchodźców i ich rodzinom. W ciągu ostatniego roku ośrodki organizacji na całej Ukrainie odwiedziło pół miliona dzieci i ich opiekunów. Gwiazdor, pamiętny z ról w "Piratach z Karaibów" i "Władcy pierścieni", był wcześniej na Ukrainie w 2016 roku.

- Nie sądziłem, że od tego czasu wojna eskaluje na cały kraj - napisał aktor na swoim Instagramie w niedzielę. Opublikował na nim zdjęcia z kijowskiego ośrodka Spilno, ulokowanego w podziemiach metra, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Czytaj także: Najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy. 1. rocznica wybuchu wojny w Ukrainie

- Rodzice mogą zostawić tu na kilka godzin swoje dzieci, aby miały poczucie normalności, mogły się pobawić i po prostu być dziećmi - relacjonował Orlando Bloom.

Wdzięczność ukraińskich władz

O spotkaniu z Orlando Bloomem, wiceminister Dżaparowa poinformowała w poniedziałek na Twitterze. Wyraziła wdzięczność aktorowi za wizytę, która - jak podkreśliła - jest znakiem wsparcia dla praw dzieci na Ukrainie.

- Rozmawialiśmy o przestępczych praktykach Rosji przewożenia naszych dzieci do tego kraju i o tym, jak zapewnić ich powrót (na Ukrainę) - oświadczyła Dżaparowa.

O spotkaniu z gwiazdorem poinformował również w niedzielę wieczorem prezydent Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że Bloom był na Ukrainie wcześniej, przed pełnoskalową inwazją rosyjską, odwiedzając ukraiński Donbas. Szef państwa rozmawiał z Bloomem o problemie powrotu dzieci wywiezionych do Rosji, o stworzeniu schronów dla dzieci i organizacji nauki zdalnej w tych rejonach Ukrainy, gdzie wojna uniemożliwia zwykłą edukację.

Czytaj także: Ukraina dziękuje stolicy. Ulica Warszawska powstanie w Konotopie

Według ustaleń prokuratury generalnej Ukrainy w trakcie trwającej od 13 miesięcy inwazji rosyjskiej w kraju zginęło co najmniej 465 dzieci.

17 marca br. Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania rosyjskiego dyktatora Władimira Putina w związku z masowymi deportacjami dzieci ukraińskich. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury uznając, że są realne podstawy, by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.

Zobacz zdjęcia: Warszawa: Mazowsze przekazało dary dla obwodu lwowskiego w Ukrainie

Mężczyzna z psem ugrzązł w polach podczas nielegalnego przekraczania granicy z Ukrainą
Źródło: Orlando Bloom wspiera Ukrainę. Spotkał się z prezydentem Zełenskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE