Czeka nas lockdown? Kiedy wprowadzą obostrzenia? IV fala koronawirusa już w Polsce jest

i

Autor: WOT Omikron w Polsce: potwierdzono kolejne przypadki! Resort zdrowia podał dane

Omikron w Polsce: potwierdzono kolejne przypadki! Resort zdrowia podał dane

2021-12-23 9:04

Rośnie liczba zakażeń wariantem Omikron w Polce. Rzecznik ministerstwa zdrowia potwierdził kolejnych osiem przypadków z dwóch potwierdzonych wcześniej ognisk - w Warszawie i Gdańsku. W sumie to 15 zakażeń tym wariantem w naszym kraju - przekazał w Radiu Plus Wojciech Andrusiewicz.

Wariant Omikron w Polsce. Kolejne osiem zakażeń

Świeże dane na dzisiejszy poranek, jeszcze nie komunikowane, mamy z dwóch ognisk, o których wcześniej informowaliśmy. Z ogniska szkolnego w Gdańsku i z ogniska przedszkolnego w Warszawie będziemy mieli kolejne przypadki. Już na 100 proc. potwierdzenie z tego ogniska szkolnego siedmiolatki z Gdańska mamy zarówno koleżankę, jak i mamę koleżanki już potwierdzoną z wariantem omikron. Znajdują się w izolacji i to jest już wpisane w GISAID - powiedział w czwartek rzecznik. - Teraz na wpis czeka kolejnych 6 przypadków z Warszawy z tego ogniska przedszkolnego. Tam są i dziadkowie, i rodzice tej dziewczynki oraz koleżanka - dodał.

Zaznaczył, że te przypadki czekają na wpisanie do międzynarodowej bazy GISAID. Podsumował, że łącznie w Polsce wykryto dotąd 15 przypadków tego wariantu.

Podlaskie. Napad na TIR-a. Chodzi o grube miliony złotych.

Koronawirus w Polsce dzisiejsze dane: 23.12.2021. Znów bardzo dużo zgonów.

Wcześniej wiceminister zdrowia podał najnowsze dane dotyczące zakażeń COVID-19 w Polsce.

Dzisiaj mamy nowych 17 156 nowych zakażeń koronawirusa (...) To kolejny spadek o ponad 22 proc. tydzień do tygodnia. Widzimy, że ten trend spadkowy, jeśli chodzi o zakażenia utrwalił się. Niestety, 616 osób przegrało walkę z COVID-19 - powiedział.

Zaznaczył, że 482 osoby to osoby z chorobami współistniejącymi, a prawie 75 proc. "z tej tragicznej liczby osób, które zamarły, to osoby niezaszczepione".

Pytany o dodatkowe obostrzenia w okresie międzyświątecznym stwierdził, że "wydaje się, że ich nie będzie, bo to ten okres jest za krótki". Dodał, że obecnie obowiązujące, jeśli są egzekwowane i przestrzegane są wystarczające.

Sonda
Czy przedszkola powinny zostać zamknięte przez wariant Omikron koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE