Polska sztafeta 4x400 kobiet

Autor: PAP / EPA / DIEGO AZUBEL Polska sztafeta 4x400 kobiet

Olimpiada 2020 - MEDAL dla POLEK w sztafecie 4x400. Aniołki wywalczyły srebro!

2021-08-07 14:54

Świetne wiadomości z Tokio! Nasza kobieca sztafeta 4x400 wywalczyła srebrny medal podczas finału w sobotę, 7 sierpnia. Dziewczyny pobiegły wspaniale osiągając czas 3.20.53. To pozwoliło im sięgnąć po 9 medal dla polskiej lekkoatletyki na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020!

Polki zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x400 m podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! Sztafeta w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic pobiegły fenomenalnie i ustanowiły czas 3.20,53. Linię mety przekraczała Justyna Święty-Ersetic, która na ostatnich metrach dała z siebie wszystko. Widać było jednak, że strategia na bieg była znakomicie przygotowana. Wynik 3.20,53 nie tylko zapewnił im srebro, ale też został odnotowany jako nowy rekord Polski. „Aniołki Matusińskiego” uległy tylko Amerykankom, które pobiegły na 3.16.85. Trzecie miejsce zajęły zaś Jamajki - 3.21,24.

Tak dopingowali Marie Andrejczyk

Polki ze srebrem! Ile medali ma Polska?

Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zapewniły nam wspaniałe emocje i kolejny medal. Ile ich mamy? Po wywalczeniu srebra przez sztafetę na naszym koncie było 14 olimpijskich krążków - 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. Aktualizowaną klasyfikację medalową znajdziecie tutaj.