Paweł fajdek

i

Autor: PAP / EPA / DIEGO AZUBEL Paweł fajdek

Olimpiada 2020 - kiedy startują Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki? Polacy z szansą na medal w rzucie młotem!

2021-08-02 14:58

W finale konkursu rzutu młotem na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zobaczymy dwóch reprezentantów Polski! Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki mają szanse stanąć na podium. Kiedy startują? Datę i godzinę finału poznacie w artykule.

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w finale konkursu rzutu młotem na Igrzyskach olimpijskich Tokio 2020! Ta informacja rozbudza nadzieje na kolejne medale dla Polski. Liczymy, że dzięki nim usłyszymy w Tokio Mazurka Dąbrowskiego, ale już samo stanięcie na podium będzie wielkim sukcesem dla młociarzy i całego kraju. Fajdek i Nowicki zapewnili sobie finał rzutami w eliminacjach. Próby Pawła Fajdka nie jedną osobę musiały przyprawić o palpitacje serca! Młociarz nie popisał się pierwszym rzutem - 74,28 m. Dawało mu to 9. miejsce. Drugi rzut spalił. Dopiero w ostatniej próbie zdołał rzucić na odległość 76,46 m., czym zapewnił sobie 5. lokatę i start w finale. 4-krotny mistrz świata nie powtórzył więc historii z Londynu i Rio, kiedy to nie awansował do finału, choć był jednym z faworytów. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja z Wojciechem Nowickim. Awans zapewnił sobie już w pierwszej próbie. Rzucił 79,78 m., co było najlepszym wynikiem całych eliminacji. Teraz obaj Polacy stają do bezpośredniej walki o medale. Kiedy zobaczymy ich rzuty?

Powitanie w wiosce olimpijskiej

Finał rzutu młotem na IO 2020 - DATA i GODZINA

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki pokażą się w finale rzutu młotem na Olimpiadzie w Tokio. Liczymy na dwa medale, przy czym większe nadzieje wiążą się chyba z Fajdkikiem, który w tym sezonie pobił rekord Świata odległością 82.98 m. W finale Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki mają po sześć prób. Mamy nadzieję, że nie będą nas trzymać w niepewności do ostatniego rzutu i już pierwszym zapewnią sobie miejsca na podium. Kiedy się o tym przekonamy? Finał rzutu młotem na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zaplanowano na środę, 4 sierpnia, o godzinie 13.15 czasu polskiego.