Ogłoszono występy taneczne w zniszczonym teatrze w Mariupolu!

2022-06-14 12:14
Teatr w Mariupolu
Autor: Canva / twitter / fot. mariupolnow

Teatr w Mariupolu został zbombardowany 16 marca w ataku lotniczym. Był on jednym ze schronów w okupowanym mieście. To właśnie przed nim umieszczono widziany z powietrza napis "dzieci". Niestety teatr został zbombardowany, a w jego gruzach zginęło blisko 600 osób. Teraz władze prorosyjskie zamierzają wystawić tam występy estradowo-taneczne i spektakl teatralny.

Rosjanie urządzą występy taneczne w teatrze gdzie zginęły setki ludzi

Okupacyjne władze Mariupola chcą 10 września otworzyć sezon w zbombardowanym teatrze dramatycznym w Mariupolu - powiadomił we wtorek Petro Andriuszczenko, doradca ukraińskiego mera miasta. W budynku, gdzie zginęły setki ludzi ma się odbyć występ estradowy.

O takich planach mówi - według Andriuszczenki - "oficjalny komunikat administracji okupacyjnej". Tekst, który doradca mera opublikował w serwisie Telegram głosi, że teatr "powinien zostać otwarty 10 września". "Nowy sezon otworzą dwa-trzy występy estradowo-taneczne, a także spektakl teatralny" - głosi ten komunikat.

Teatr w Mariupolu został zniszczony 16 marca w ataku lotniczym; rosyjski samolot zrzucił potężną bombę na budynek służący jako schron dla ludności cywilnej. Agencja Associated Press w materiale śledczym na początku maja oceniała, że liczba zabitych w wyniku rosyjskiego bombardowania sięga blisko 600, a nie 300 jak wcześniej sądzono. Szacunki te AP oparła na relacjach świadków i analizie sytuacji w teatrze przed bombardowaniem.

"Taniec na kościach, pokaz na cmentarzu. Kiedy następnym razem cyniczna Rosja znowu zacznie krzyczeć coś o humanizmie, pamiętaj o tym przesłaniu." - pisze Petro Andriuszczenko w swoim poście na Facebooku.

Wielki napis na Wałach Chrobrego. Szczecin upamiętnił ofiary nalotu na teatr w Mariupolu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze