Odpowiedź Allegro na poczynania Amazona? Paczki będą przychodzić jeszcze szybciej

2021-02-03 10:23
Paczki z Allegro będą przychodzić jeszcze szybciej
Autor: Pixabay Paczki z Allegro będą przychodzić jeszcze szybciej

Allegro zapowiedziało, że w 2021 roku udostępni własne centrum usługi logistycznej dla firm, umożliwiając im tym samym m.in. przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów. Brzmi jak odpowiedź Allegro na fakt, że już za chwilę do Polski wchodzi Amazon. Jak będzie działo to centrum i co to oznacza dla przeciętnego allegrowicza?

Centrum logistyczne Allegro pod Warszawą

W 2021 roku Allegro chce uruchomić pod Warszawą centrum logistyczne o powierzchni ponad 65 tys. m2, w którym pracę znajdzie nawet 1,2 tys. osób. Po co to robi? Z zapowiedzi firmy wynika że chce ona poprawić wynik szybkości dostaw do klientów. Obecnie prawie 80 proc. zamówień złożonych na platformie dostarczanych jest w przeciągu 1-2 dni. Ale firma ma apetyt na więcej, dlatego jednym z projektów mających przyspieszyć realizację dostaw jest uruchomienie centrum logistycznego, za pośrednictwem którego sprzedawcy będą przechowywać, pakować i wysłać swoje towary.

Do końca 2022 roku firma planuje zatrudnić w centrum 1200 pracowników.

Płacili EURO, nie wiedzieli, że wpadną. Dlaczego siedzą w areszcie?

Allegro z własnymi automatami paczkowymi

To nie koniec nowości. Pod koniec 2020 roku firma poinformowała, że zamierza testować własne automaty do odbioru paczek. Jeśli projekt pilotażowy spełni oczekiwania w 2022 roku będzie nadal rozwijany.

Nowe projekty Allegro mogą być odpowiedzią na fakt, że do Polski lada moment wejdzie Amazon. Firma podpisała już umowę z InPostem na pięć lat, umożliwiła też polskim przedsiębiorcom rejestrowanie się w polskiej wersji paneli Seller Central.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze