Warszawski odcinek S8

i

Autor: fot. Adrian Grycuk / Wikimedia Commons Warszawski odcinek S8

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 – 900 mandatów w 1 dzień!

2021-12-03 11:03

Od 23 listopada 2021 ruszyły odcinkowe pomiary prędkości na trasie S8. Kontrole odbywają się w obu kierunkach, na dwóch odcinkach uczęszczanej trasy. Jak wyglądają statystyki mandatowe za przekraczanie prędkości na tych odcinkach i jakie obowiązują na nich ograniczenia prędkości dowiecie się z artykułu.

Odcinkowe kontrole prędkości na S8

Można śmiało powiedzieć, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) trafił na prawdziwą żyłę złota. Według danych zamieszczonych przez portal Auto Świat odcinkowy pomiar prędkości na S8, już w pierwszym dniu działalności zarejestrował niemal 900 wykroczeń. Na stołecznych odcinkach trasy zamontowanych jest 30 żółtych kamer które prowadzą tam kontrolę prędkości. Pierwszy punkt kontroli jest pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie, a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Bemowo (na wysokości miejscowości Blizne Łaszczyńskiego) a węzłem Warszawa Zachód.

Kamery obejmują swoim zasięgiem wszystkie pasy trasy S8 w obydwu kierunkach ruchu, a kontrola prowadzona jest na 14 kilometrach trasy. Średnia prędkość pojazdu wyliczana jest na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego fragmentu trasy. Pomiary wykonywane są przez system przez całą dobę. Kamery GITD doskonale radzą sobie z rejestracją wysokiej jakości zdjęć także po zmierzchu.

Zdjęcia aut kierowców, którzy przekroczyli prędkość na tych odcinkach są wysyłane do systemu CANARD, a wystawianie mandatów odbywa się automatycznie, tak samo jak w przypadku wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradary. Kierowcy powinni zapamiętać, że na monitorowanych fragmentach drogi ekspresowej biegnącej przez Warszawę obowiązują standardowe ograniczenia prędkości.

Samochody osobowe mogą tu jechać z maksymalną prędkością 120 km/h, a ciężarówki – 80 km/h.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podlaskie. Policjanci oślepiani laserami przez białoruskich funkcjonariuszy