Obowiązek jazdy w kaskach dla kierowców i pasażerów samochodów. Jest petycja do Ministerstwa Infrastruktury!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Obowiązek jazdy w kaskach dla kierowców i pasażerów samochodów. Jest petycja do Ministerstwa Infrastruktury!

2022-10-10 11:46

Jazda samochodem może być równie niebezpieczna, jak ta rowerem lub na deskorolce. Nowe przepisy dla kierowców i pasażerów samochodów miałyby zapewnić im zwiększone bezpieczeństwo. W jaki sposób? Twórcy tej petycji chcą, byśmy do naszych pojazdów wsiadali w kaskach.

Obowiązek jazdy w kaskach dla kierowców i pasażerów samochodów to nowy pomysł, który ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników aut. Petycja ma trafić do Ministerstwa Infrastruktury, gdy tylko zbierze w internecie wystarczające poparcie. Autorzy pomysłu w swoich zamierzeniu chcą do doprowadzić do znacznego ograniczenia ryzyka urazów przy wypadkach komunikacyjnych. Jak brzmi treść petycji? Możecie ją zobaczyć poniżej.

Od lat 80. i 90. wiadomo, że urazy głowy najczęściej związane są z wypadkami samochodowymi. Straty - leczenie, śmierć - dla każdego kraju są z tego powodu ogromne co roku (w Australii dekady temu szacowano już na poziomie 400-500 mln dolarów rocznie).

Chcemy zwrócić się z petycją do Ministerstwa Infrastruktury o rozważenie wprowadzenia obowiązku jazdy w samochodach w kaskach m.in. typu rowerowego, co - jak wynika z naukowych analiz - znacznie mogłoby zmniejszać ryzyko urazów przy wypadkach komunikacyjnych.

Obowiązek jazdy w kaskach dla kierowców i pasażerów samochodów - petycja

Wirtualną petycję podpisać można TUTAJ. Chociaż wielu z nas może uważać pomysł za śmieszny, lub nawet absurdalny, to z pewnością autor miał jak najlepsze intencje. Na ten moment nie jednak obowiązku zakładania kasku lub innych zabezpieczeń, gdy wchodzimy do samochodu. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie są jednak zobowiązani do zapięcia pasów. Policja za ich niezapięcie ukarać nas może mandatem!

Warszawiacy sprawdzają wytrzymałość. Test Coopera na Skrze

Niektóre z tych słów mogą wprawić w osłupienie! Sprawdź, czy dogadasz się z rodowitym łodzianinem!

Pytanie 1 z 10
"Aplikować się" to inaczej...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE