Obiady za 5 złotych? Tani i smaczny obiad to nic trudnego!

Obiady za 5 złotych? Tani i smaczny obiad to nic trudnego!
Autor: Shutterstock.com Obiady za 5 złotych? Tani i smaczny obiad to nic trudnego!

Smaczne obiady za 5 złotych? To możliwe! Jak się okazuje zrobienie taniego obiadu to nie problem. Wśród naszych propozycji na obiady za 5 złotych znajdziesz kilka ciekawych pomysłów, o których dobrze pamiętać, gdy z krucho z kasą. Tanie warianty na obiad to także dobry sposób na to, by oszczędzić zawczasu. Tak, czy inaczej ważne, by się najeść i nie wydać za dużo. Zobacz jakie propozycje przygotowaliśmy!

Smaczne obiady za 5 złotych? To możliwe i wcale nie trzeba się główkować, by tanio ugotować. Z pewnością znasz wszystkie dania, jakie przygotowaliśmy w tym zestawieniu, ale nie pomyślałbyś, że ich koszt może nie przekroczyć nawet 5 złotych. Część z tych propozycji to opcje maksymalnie ekonomiczne, bo starczą na więcej niż jeden dzień, więc oszczędzamy podwójnie – nie dość, że tanio, to można nie martwić się kolejnymi wydanymi pieniędzmi na zakupami. Jak się okazuje nawet mięso nie jest tak bardzo drogie jak mogłoby nam się wydawać, sztuka w tym, by wiedzieć co kupić! Obiad za pięć złotych nie oznacza warzyw i ryżu – chociaż to też znajdziesz poniżej. Jeżeli jesteś fanem niemalże darmowego jedzenia to zobacz, jakie propozycje na drugie dania przygotowaliśmy! Ceny przy niektórych propozycjach to ceny orientacyjne!

Spis treści

  1. Pyzy z mięsem
  2. Kotlety sojowe z kaszą
  3. Warzywa na patelnię z ryżem
  4. Pieczona kiełbasa z cebulą
  5. Makaron z twarogiem
  6. Jajko sadzone z mizerią i ziemniakami
  7. Ćwiartka z kurczaka z ziemniakami
  8. Naleśniki na słodko
  9. Placki ziemniaczane
  10. Frytki
  11. Fasola szparagowa, albo kalafior z zasmażką

Pyzy z mięsem

Nie, nie chodzi nam o mrożonki! Prawdziwe, domowe pyzy z mięsem można zrobić za pięć złotych. Jest jeden warunek - rosół w niedzielę.

W domach, w których rosół w niedzielę to tradycja, można zaoszczędzić. Do pyz potrzebna jest nam mąką, jajko i parę ziemniaków.

Szybki przepis: Mięso należy rozdrobić na jak najmniejsze kawałki, razem z jarzynami, które gotowaliśmy w rosole. Ziemniaki ugotować i utłuc. W garnku podzielić je na cztery równe części, w miejsce jednej ćwiartki wsypać mąkę, dodać jajka. Ugnieść ciasto, uformować kulki, dodać farsz z mięsa i jarzyn, zakleić pyzy, ugotować i smacznego!

Kotlety sojowe z kaszą

Całe pudełko kaszy, w której mamy cztery woreczki to koszt około około 3 złotych. Najbardziej popularne kotlety sojowe w czerwonym opakowaniu kosztują około 2,5 zł. Zarówno kaszy jak i kotletów jest na tyle, że ten obiad również można powtórzyć w inny dzień. Wtedy koszty zostaną ograniczone, a my możemy dodać coś do kaszy i zrobić kaszotto.

CZYTAJ TAKŻE: Kup sobie WULKAN! Jeden z najbardziej popularnych jest na sprzedaż!

Warzywa na patelnię z ryżem

Koszt całkiem dobrych warzyw na patelnie to około 6 złotych. W opakowaniu mamy prawie pół kilograma warzyw, więc dla jednej osoby taka gramatura z pewnością starczy na dwa dni. Dodatkowo ryż biały, którego koszt za opakowanie z czterema woreczkami w środku to około 3 złotych. Można wykorzystać kaszę, która została nam z obiadu z kotletami sojowymi.

Obiad na dwa dni za mniej niż 5 złotych gotowy!

Pieczona kiełbasa z cebulą

Propozycja dla mięsożerców, którzy chcą zrobić oszczędny obiad to – smażona, albo pieczona kiełbasa z cebulką.

Możemy wydać więcej i kupić opakowanie kiełbasy w markecie, za którą zapłacimy nawet 10 złotych – wtedy zostanie nam na inne dni, albo udać się do sklepu mięsnego i poprosić o jedną laskę kiełbasy, za którą zapłacimy około 4 złotych. Dokupić cebulką, pokroić, wrzucić na patelnie i smacznego!

Makaron z twarogiem

Kostkę 200 g twarogu półtłustego dostaniemy w markecie za około 3 złotych. Dokupić makaron i obiad gotowy! Jeżeli ktoś lubi, wcześniej można pokroić cebulę i przysmażyć na patelni. Wszystko dokładnie wymieszać, przyprawić dla smaku.

Jajko sadzone z mizerią i ziemniakami

Ziemniaki jak i ogórek na początku sezonu mogą być nieco droższe, ale kupując ich po 1 kilogramie zdecydowanie wystarczy nam na to, by podobny obiad zrobić w kolejny dzień tygodnia. Podobnie jajka, 10 sztuk kosztuje bowiem około 5 złotych w markecie. Świeże jajka na ryneczku można kupić już od 1 zł.

Za 10 złotych jesteśmy w stanie zrobić obiad spokojnie na dwa dni! Jeżeli jednak nie mamy ochoty jeść tego samego dania dwukrotnie to, przechodząc obok rynku możemy na chwilę wstąpić, kupić jedno jajko, jednego ogórka i tyle ziemniaków ile chcemy zjeść – wtedy koszt całego dania nie powinien przekroczyć 5 złotych!

CZYTA TAKŻE: Dlaczego w poniedziałek 17 maja wyją syreny? Czy trzeba reagować? Sprawdź szczegóły!

Ćwiartka z kurczaka z ziemniakami

Koszt ćwiartki z kurczaka w markecie okazuje się zaskakująco mały. Za pięć złotych możemy kupić nawet więcej niż jedną sztukę. W marketach cena za jeden kilogram waha się między 2,5 zł – 3,5 zł za kilogram!

Jeżeli robimy obiad tylko dla siebie, możemy dokupić ziemniaki, albo inny dodatek, który lubimy. Ćwiartkę upiec w piekarniku i pyszny obiad za 5 złotych gotowy!

Naleśniki na słodko

Dżem, mleko, mąka i jajko – tych produktów potrzebujemy do zrobienia naleśników. Ich łączny koszt przekracza 5 złotych, ale wykorzystując całe produkty jesteśmy w stanie zrobić tyle naleśników, że spokojnie część z nich będziemy mogli zabrać ze sobą do pracy, albo zjeść na śniadanie, na czym oszczędzimy.

Co ważne, znane są wersje naleśników bez części wymienionych produktów, np. bez mleka. Wówczas zastępuje je się wodą, a w portfelu zostaje około 3 złotych!

Placki ziemniaczane

Tanio wyjdzie nas także zrobienie placków ziemniaczanych, do których potrzebujemy odrobimy mąki, jajka, cebulę i ziemniaków. Jeżeli musimy kupić wszystkie składniki, warto je od razu wykorzystać w pełni i zrobić usmażyć więcej placków. Zostanie na inny dzień, a my zaoszczędzimy na kupowaniu kolejnych produktów na obiad.

Frytki

Co nam potrzeba do frytek? Ziemniaków i oleju. Możemy je piec w piekarniku, wtedy olejem wystarczy dosłownie pokropić, aby frytki nie przylegały do blaszki, a także do siebie. Frytki możemy zrobić również na głębokim oleju.

Fasola szparagowa, albo kalafior z zasmażką

To naprawdę tania propozycja, ale trzeba trochę poczekać... Mowa oczywiście o cenach. Na początku sezony kupując fasolkę, czy kalafior możemy się zaskoczyć. Obecnie cena za jednego kalafiora to około 10 złotych! Cena spadnie już w drugiej połowie wakacji. Podobnie fasolka szparagowa, która poza sezonem kosztuje nawet mniej niż 1 złotych za kilogram!

Do zasmażki potrzebujemy mąki i tłuszczu, najlepiej masła, które jest drogie, ale nie potrzeba nam całej kostki.

ESKA Dowozi w Rzeszowie! Codziennie dowozimy Wam darmową szamę! 
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze