Kiedy otwarcie restauracji i ogródków gastronomicznych? Nowe obostrzenia od 26 kwietnia

i

Autor: Unsplash - Gabriella Clare Marino Kiedy otwarcie restauracji i ogródków gastronomicznych? Nowe obostrzenia od 26 kwietnia

Nowe obostrzenia od 26 kwietnia. Kiedy otwarcie ogródków gastronomicznych? [DATA, TERMIN]

2021-04-21 9:07

Kiedy otwarcie ogródków gastronomicznych? Czy jest szansa, że obostrzenia dotyczące działalności restauracji zostaną poluzowane już niebawem? Tego dowiemy się być może jeszcze podczas środowej (21 kwietnia) konferencji prasowej rządu dotyczącej nowych obostrzeń obowiązujących od 26 kwietnia. Termin otwarcia ogródków gastronomicznych skomentował również rzecznik rządu Piotr Müller. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Kiedy otwarcie ogródków gastronomicznych? Kiedy będziemy mogli zjeść na mieście? Na otwarcie restauracji czeka wiele osób spragnionych wybrać się na miasto i zjeść coś dobrego w ulubionym lokalu. Decyzji o możliwości otwarcia restauracji wyczekują również sami właściciele, którzy od października ubiegłego roku mogą wydawać posiłki jedynie na wynos. To sprawia, że ich sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Wielu restauratorów zbankrutowało. Inni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyć się mimo zakazów.

Otwarcie ogródków gastronomicznych. Kiedy? [DATA, TERMIN]

Czy jest szansa, że ogródki gastronomiczne zostaną otwarte na majówkę? Głos w tej sprawie zabrał w środę (21 kwietnia) rano rzecznik rządu Piotr Müller- Jeżeli chodzi o kwestie związaną z obostrzeniami, to dzisiaj będziemy o tym dyskutować. Perspektywa weekendu majowego to jeszcze jest niestety zbyt duże oczekiwanie, żeby jakieś szerokie poluzowanie się pojawiło - odpowiedział podczas rozmowy w programie "Graffiti".

Raport z anteny 20.04, godz.10

Konferencja prasowa 21.04.2021. Jaka decyzja rządu odnośnie otwarcia ogródków gastronomicznych?

Tego, czy ogródki gastronomiczne zostaną otwarte na początku maja, dowiemy się prawdopodobnie podczas środowej (21 kwietnia) konferencji prasowej rządu. Wówczas ogłoszona ma zostać decyzja dotycząca nowych obostrzeń obowiązujących od poniedziałku 26 kwietnia. Jak zapowiadał minister zdrowia Adam Niedzielski, w pierwszej kolejności priorytetem jest przywrócenie edukacji, a więc powrót do szkół klas I-III. Dalej odmrażane mogą być usługi branży beauty, handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu restauracje i siłownie. Większego luzowania obostrzeń należy spodziewać się bliżej przełomu maja i czerwca.

Apel o otwarcie ogródków gastronomicznych

O otwarcie ogródków gastronomicznych apeluje do rządu sama Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej. - Najwyższy czas, aby ludzie zaczęli wracać do normalności! Żądamy natychmiastowej reakcji ze strony Rządu Polskiego – mówi Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej Jacek Czauderna. Całą treść apelu przeczytasz >>TUTAJ<<

Sonda
Koronawirus. Czy uważasz, że restauracje w Polsce powinny już zostać otwarte?