Nieudany napad na bank: Pracownicy nie mogli rozczytać o co chodzi rabusiowi

i

Autor: Sussex Police

Nieudany napad na bank: Pracownicy nie mogli rozczytać o co chodzi rabusiowi

2021-08-16 11:04

Napady na bank jakie znamy chociażby z filmów - widowiskowe i spektakularne. To jednak na tyle komplikowana przestępcza operacja, że często sprawcy są łapani od razu. W przypadku tego rabusia - nikt nie spodziewałby się, że wpadnie przez... nieczytelny charakter pisma.

Jak podaje Polsat News, 67-letni emeryt z Wielkiej Brytanii postanowił wzbogacić się napadając na banki. Plan zawiódł jednak już przy pierwszej próbie. Wszystko z powodu nieczytelnego charakteru pisma rabusia, przez który pracownicy banku nie wiedzieli o co mu chodzi.

Brytyjskie media opisały historię mężczyzny, który trzykrotnie próbował obrabować bank. Pierwsza próba miała miejsce w marcu.

Po wejściu do placówki, ukrywający się za maseczką ochronną rabuś, przekazał pracownikowi odręcznie napisaną kartkę z żądaniem wydania pieniędzy. 

"Problem w tym, że z powodu nieczytelnego charakteru pisma złodzieja, obsługa nie potrafiła rozszyfrować przekazanej wiadomości. Mężczyzna opuścił więc placówkę z pustymi rękami"

- podaje Polsat news, cytując "Eastbourne Herald". 

Co było napisane na kartce?

"Twoja przesłona nie zatrzyma tego, co mam. Po prostu przekaż mi 10 i 20. Pomyśl o innych klientach".

O sprawie poinformowano policję, która zabezpieczyła list oraz zapis z kamer monitoringu. 67-latek nie dał jednak za wygraną. W ciągu następnych dwóch tygodni próbował obrobić dwa kolejne banki.  Tym razem poszło mu lepiej. Podczas drugiej próby napadu, kasjerka przekazała mężczyźnie 2400 funtów w gotówce. 

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 13.08.2021