NOWY POLSKI BOHATER - 15-latek uratował tonącego strażaka w Niemczech! [WIDEO]

2021-07-24 18:01
Powodzie w Niemczech
Autor: PAP / EPA / FRIEDEMANN VOGEL Powodzie w Niemczech

Niemieckie media rozpisują się o 15-letnim Bartku Zarębskim, który udzielił pomocy strażakowi porwanemu przez wodę. Wszystko wydarzyło się podczas powodzi, która nawiedziła zachodnią część Niemiec. Więcej na ten temat w naszym artykule.

15-letni Bartek Zarębski został okrzyknięty bohaterem przez niemieckie media! Wykazał się odwagą i zimną krwią ratując strażaka, którego porwała woda. Wydarzyło się to podczas powodzi, która nawiedziła zachód Niemiec. Gwałtowne ulewy przeszły nad Nadrenią-Palatynatem i Nadrenią Północną-Westfalią. Żywioł zniszczył tam setki domów i poważnie uszkodził infrastrukturę. W kulminacyjnym punkcie powodzi drogi dosłownie zamieniły się w rwące potoki! To właśnie taka "uliczna rzeka" mogła zabrać życie strażakowi biorącemu udział w akcji ratunkowej w miejscowości Altena. Miał szczęście - na ulicy był też Bartek, któremu udało się go schwycić. Sytuację uwieczniono na nagraniu, które trafiło do sieci. Znajdziecie je w dalszej części artykułu.

Marcin Lewandowski przed IO: To rywale myślą, jak wygrać z Lewandowskim

Bartek Zarębski - "Każdy zrobiłby to na moim miejscu"

Powodzie doświadczyły Altenę, miasto w Nadrenii Północnej-Westfalii. Na pomoc ruszyli strażacy. Nie wszyscy mogli jednak stawić czoła żywiołowi. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać strażaka porwanego przez wodę. Mężczyzna niemiałby szans na przeżycie, gdyby nie Bartek, który również pomagał powodzianom. Chłopak wszedł do wody i schwycił strażaka. Inni mieszkańcy pomogli wyciągnąć członka straży z wody. Wszystko uwieczniono na nagraniu, a materiał o młodym Polaku mieszkającym w Niemczech przygotował dziennik Bild. Bartek Zarębski w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że choć czuł strach, nie namyślał się długo. Po prostu musiałem to zrobić - stwierdził 15-latek. Zaznaczył, że na jego miejscu każdy zrobiłby to samo.

Tragiczny bilans powodzi w Niemczech

Okazuje się, że uratowany przez polskiego nastolatka strażak, tego dnia stracił w powodzi swojego ojca - również członka straży pożarnej. To jedna z co najmniej 170 ofiar powodzi w Niemczech. Liczba ta zapewne wzrośnie. Straty materialne szacuje się zaś na 4,5 mld. euro.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze