Niemcy: kontrole na granicach. Spore utrudnienia dla niezaszczepionych

2021-07-31 21:11
28.07.2021: koronawirus. Ile jest dzisiaj nowych zakażeń i zgonów?
Autor: Pixabay.com

Niemcy zaostrzają przepisy na granicach. Przy wjeździe do naszych zachodnich sąsiadów konieczne będzie pokazanie paszportu covidowego lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Łatwiej będą mieć też ozdrowieńcy.

Niemcy: kontrole na granicach. Spore utrudnienia dla niezaszczepionych

Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech systematycznie rośnie. Z tego względu władze naszych zachodnich sąsiadów zaostrzają przepisy na granicach. Już od niedzieli, 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej 12. roku życia wjeżdżając do Niemiec, będą musiały pokazać negatywy wynik testu na koronawirusa. Z tego obowiązku zwolnione osoby zaszczepione przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńcy.

W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu.

Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii członków gangu narkotykowego

Co więcej, wprowadzono również dwie zamiast trzech kategorii obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji:

  • obszary ryzyka
  • obszary, na których występują nowe, budzące obawa warianty koronawirusa

O zaklasyfikowaniu do poszczególnego obszaru decydują resorty zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby, które wjeżdząją do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać w internecie swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze