Biedronka otwarta także w niedzielę. Dyskont chce ominąć zakaz handlu

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niedziele handlowe w czerwcu 2021: gdzie na zakupy w czerwcu? Kiedy sklepy otwarte w niedzielę?

2021-06-05 7:35

Niedziele handlowe w czerwcu 2021: gdzie na zakupy w czerwcu? Kiedy sklepy otwarte w niedzielę? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel w ciągu roku. Kiedy będzie mogli zrobić zakupy również w niedzielę. W których sklepach będziemy mogli zrobić zakupy? Kiedy będzie niedziela handlowa w czerwcu 2021? Ile niedziel handlowych jeszcze zostało w tym roku? Sprawdźcie w naszym artykule!

Najbliższa niedziela handlowa przypada na ostatnią niedzielę czerwca. Kolejna jest zaplanowana na dopiero na sierpień. Oznacza to, że w lipcu będziemy musieli poradzić sobie bez dodatkowego dnia na zakupy. Ze względu na okres świąteczny dwie niedziele handlowe przewidziane są na dwa weekendy poprzedzające Boże Narodzenie. Jesienią nie będziemy mogli skorzystać z tego typu okazji.

Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Pozostali sklepikarz mocno trzymają się ustalonych zasad, ponieważ za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy nawet kara ograniczenia wolności