Burza

i

Autor: Pixabay Czwartek, 24 czerwca, będzie kolejnym dniem z burzami i gradem na Warmii i Mazurach.

NAWAŁNICA W WARSZAWIE 24.06 - ogromna burza nad stolicą [TEKST AKTUALIZOWANY]

2021-06-24 9:35

W czwartek, 24 czerwca, Warszawę nawiedziła gigantyczna nawałnica! Ulewne deszcze nadeszły przed południem. Czy stolica została sparaliżowana przez ulewy? W naszym artykule możecie sprawdzać na bieżąco informacje o nawałnicy w Warszawie.

Nawałnica w Warszawie 24.06

Wielka burza w Warszawie! W czwartek, 24 czerwca, po godzinie 9:00 nad stolicę nadciągnęły czarne, burzowe chmury. Front burzowy nadszedł od zachodu. Z informacji przekazywanych przez mieszkańców i mieszkanki wynika, że ulewa jest bardzo gwałtowna. Potężne deszcze zalewają ulice miasta. Towarzyszy im porywisty wiatr. IMGW ostrzega, że w czasie nawałnicy mogą wystąpić także opady gradu. APELUJEMY DO WSZYSTKICH, by w czasie nawałnicy nie wychodzić z domów! Na bieżąco śledzimy sytuację burzową w Warszawie. ARTYKUŁ JEST AKTUALIZOWANY.

Kadra wróciła z Euro do Sopotu

Burza w Warszawie 24.06 - 9:30

Do miejsca, w którym znajduje się nasza redakcja, burza doszła około 9:30. Niebo zasnuły ciemne chmury. Po chwili lunął deszcz. To prawdziwa ulewa! Sytuacja pogodowa w Warszawie jest bardzo groźna! Raz jeszcze apelujemy, by pozostać w domach.

Nawałnica w Warszawie 24.06 AKTUALIZACJA 9:50 - ulewa uwieczniona na wideo

W sieci pojawiają się pierwsze nagrania z burzy. Kilka z nich możecie zobaczyć poniżej:

Nawałnica w Warszawie 24.06 AKTUALIZACJA 9:45 - IMGW ostrzega przed gradem

Na stronie IMGW znajduje się ostrzeżenie pogodowe wydane dla Warszawy. Czytamy tam: Strefa burz powoli przemieszcza się z południowego zachodu na północny wschód województwa. Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad. Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Nawałnica w Warszawie 24.06 AKTUALIZACJA 10:00 - drzewo spadło na samochód

Z informacji przesłanej przez jedną z mieszkanek wynika, że na ul Racławickiej na rogu Puławskiej drzewo spadło na samochód. Na miejscu pracują służby.

Nawałnica w Warszawie 24.06 AKTUALIZACJA 10:10 - burza w stolicy słabnie

Po godzinie 10:00 nawałnica zaczęła słabnąć. Deszcz wciąż padał, lecz nie tak intensywnie, jak na początku. Znamy pierwsze bilanse nawałnicy. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że w samej Warszawie straż pożarna interweniowała 62 razy. W całym województwie Mazowieckim interwencji było ponad 100. Będziemy was wciąż informować o sytuacji w Warszawie.

Nawałnica w Warszawie 24.06 AKTUALIZACJA 10:05 - burza na Bielanach

Jedna z mieszkanek Warszawy przesłała naszej redakcji nagranie wideo. Widać na nim, jak Bielany zlewane są strugami deszczu.

Nawałnica w Warszawie 24.06 AKTUALIZACJA 11:30 - Wisłostrada zalana

Po nawałnicy zalana została Wisłostrada na wysokości Cytadeli. Na trasie są spore utrudnienia, a długość ich trwania ciężko przewidzieć.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Burza na Bielanach.
Źródło: NAWAŁNICA W WARSZAWIE 24.06 - ogromna burza nad stolicą [TEKST AKTUALIZOWANY]