Najdziwniejsze rośliny świata. Jedna przypomina Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen! [ZDJĘCIA]

2022-06-14 12:16

Roślina wyglądem przypominająca Dartha Vadera — ikonę popularnej na całym świecie sagi "Gwiezdnych Wojen" - istnieje naprawdę. To jednak tylko jeden z wielu najdziwniejszych gatunków, jakie rosną na Ziemi. Zestawienie najbardziej osobliwych znajdziesz w naszej galerii. Zapraszamy do oglądania!

Nieznana jest dokładna liczba gatunków występujących na świecie. Szacuje się, że na Ziemi występuje od 10 do 20 mln roślin i zwierząt, z czego dotychczas naukowcy opisali zaledwie garstkę z nich. W naszym materiale zebraliśmy TOP 10 najdziwniejszych roślin. Jedna z nich łudząco przypomina ikonę popularnej na całym świecie sagi "Gwiezdnych Wojen" - Dartha Vadera. To Aristolochia Salvadorensis, roślina zwana potocznie właśnie Darthem Vaderem. Krzew ten występuje na terenie Ameryki Środkowej i Meksyku.

Więcej najdziwniejszych roślin świata znajdziesz w naszym zestawieniu poniżej. By przejść do galerii, kliknij w pierwsze zdjęcie, a następnie kieruj się strzałkami.

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE