Na Bałtyku zderzyły się dwa statki. Nie odnaleziono członków załogi.

2021-12-13 13:18
Mgła na morzu - zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot. Rachel Claire/Pexels

Dziś rano (13 grudnia) na Morzu Bałtyckim doszło do zderzenia dwóch statków (frachtowców). Mniejszy ze statków obrócił się do góry dnem. Do zdarzenia doszło między wyspą Bornholm a wybrzeżem Szwecji. O wypadku poinformowało duńskie Centrum Wspólnych Operacji Obronnych (JOC).

Zderzenie statków na Bałtyku

Do wypadku doszło wcześnie rano na wodach terytorialnych Szwecji. Najprawdopodobniej do zderzenia doszło ze względu na ciężkie warunki pogodowe panujące na morzu. Gęsta mgła ograniczała widoczność. Wiadomo że zderzyły się ze sobą dwa statki – jeden zarejestrowany był w Danii, drugi w Wielkiej Brytanii. W wyniku zderzenia duński statek (55-metrowy) o nazwie Karin Hoej przewrócił się do góry dnem. Na jego pokładzie znajdowały się dwie osoby, na chwilę obecną nie wiadomo, co się z nimi stało. Statek brytyjski (90-metrowy) Scot Carrier nie doznał większego uszczerbku, a jego załoga jest bezpieczna.

W akcji ratowniczej brały udział służby Danii i Szwecji. Szwedzka Administracja Morska (SMA) poinformowała, że zakończyły się poszukiwania dwóch zaginionych członków załogi. Zapewniono, że zostaną podjęte dalsze wysiłki w celu ich zlokalizowania, gdy wywrócony statek zostanie odholowany bliżej lądu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zamość: Za zwrócenie im uwagi na brak maseczek, rzucili się na mundurowych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze