Polska Arabia Saudyjska bramki

Autor: PAP/EPA

Mundial 2022. Polska - Arabia Saudyjska 2:0! Wynik marzenie w drugim meczu reprezentacji! Bramki Polaków

2022-11-26 16:03

Drugi mecz Polaków na MŚ 2022 już za nami. Tych emocji nie zapomnimy szybko. To były trzy punkty wywalczone przez Polaków w świetnym stylu. Przeczytajcie o tym, jak przebiegało to dramatyczne spotkanie. Kto strzelił bramki?

Polska - Arabia Saudyjska. Wynik

Co to był za mecz! Kibice reprezentacji Polski przeżyli w sobotę prawdziwy horror. W drugim meczu grupy C, Polacy grali z zespołem Arabii Saudyjskiej.

Choć przed mistrzostwami rywale Polaków uznawani byli za najgorszą drużynę grupy C, wszystko zmieniło się po ich pierwszym meczu. Wygrali wówczas z Argentyną, czym wprawili w zdumienie cały piłkarski świat.

Zawodnicy Czesława Michniewicza zdawali więc sobie sprawę, że czeka ich w sobotę ciężka przeprawa. Tak też było

Polska - Arabia Saudyjska. Bramki

Pierwsza połowa to był prawdziwy rollercoaster. Od początku widać było z jak groźnym rywalem mają do czynienia Polacy. Jednak w 40. minucie polscy kibice mogli poczuć się jak w niebie - bramkę z asysty Roberta Lewandowskiego zdobył dla naszej reprezentacji Piotr Zieliński.

Ta radość nie trwała jednak długo. W 45. minucie sędzia podyktował bowiem karnego dla Arabii Saudyjskiej! Na szczęście Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i obronił jedenastkę.

W drugiej połowie Polacy powinni zdobyć co najmniej dwa kolejne gole - jeden z główki Milika, zaś drugi strzelony przez Lewandowskiego. Niestety - w pierwszym przypadku piłka trafiła w poprzeczkę, zaś w drugim w słupek.

Na szczęście nasz czołowy napastnik w końcu trafił do bramki. W 82. minucie było już 2:0 dla Polaków!

Jeszcze pod koniec spotkania Lewandowski mógł podwyższyć wynik na 3:0, przewrócił się jednak w polu karnym!