Kiedy następny mecz Polaków na MŚ 2022?

i

Autor: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Mundial 2022. Kiedy następny mecz Polaków? Sprawdź, kiedy Polska gra kolejne spotkanie na MŚ

2022-11-26 16:27

Kiedy następny mecz Polaków na MŚ? Reprezentacja Polski 22 listopada rozpoczyna zmagania w piłkarskich Mistrzostwach Świata. Czy biało-czerwoni powtórzą scenariusz znany z poprzednich mundiali i rozegrają jedynie trzy mecze? Czy wyjdą z grupy i dadzą swoim kibicom więcej okazji do piłkarskich emocji? Zobacz, kiedy reprezentacja gra kolejne spotkania.

Kiedy następny mecz Polaków?

Polscy kibice znają ten scenariusz doskonale: mecz otwarcia, o wszystko i o honor. Nic dziwnego, mieli okazję przeżywać go podczas trzech ostatnich mundiali, w których występowali biało-czerwoni: w Korei Południowej i Japonii, w Niemczech oraz w Rosji.

Zawsze wyglądało to tak samo: po porażkach w pierwszym spotkaniu (zawsze z rywalem spoza Europy), nasi piłkarze przegrywali również drugi mecz i tracili szansę awansu do 1/8 finału. Na pocieszenie pozostawały im tylko - zwycięskie, jak się okazywało - potyczki na pożegnanie z mistrzostwami świata.

Czy tak samo będzie też tym razem?

Kiedy reprezentacja gra następny mecz?

Polscy piłkarze rozpoczynają udział w mistrzostwach świata w Katarze od spotkania z Meksykiem 22 listopada. Cztery dni później zmierzą się z Arabią Saudyjską, a na koniec fazy grupowej zagrają z Argentyną 30 listopada. Turniej potrwa do 18 grudnia.

Runda grupowa potrwa od 20 listopada do 2 grudnia, a już następnego dnia zaplanowane pierwsze spotkania 1/8 finału, która zainuaguruje fazę pucharową. Mecz o brązowy medal zaplanowano na 17 grudnia, a finał odbędzie się dzień później.

Katar 2022. Mecze Polaków

Terminarz występów Polaków w piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze (godziny według czasu polskiego):

wtorek, 22 listopadagrupa C: Meksyk - Polska (17.00, Ad-Dauha)

sobota, 26 listopadagrupa C: Polska - Arabia Saudyjska (14.00, Ad-Dauha)

środa, 30 listopadagrupa C: Polska - Argentyna (20.00, Ad-Dauha)

3 grudnia rozpoczyna się faza pucharowa MŚ 2022. Półfinały rozgrywane będą 13-14 grudnia, natomiast finał - 18 grudnia.