Mundial 2022. Hiszpania remisuje z Niemcami. Emocje do ostatniej minuty

Autor: PAP/EPA

2022-11-27 22:06

Reprezentacja Hiszpanii zremisowała z Niemcami w meczu 2. kolejki piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Pierwszą strzelił Alvaro Morata w 62. minucie, a wyrównującą Niclas Fuellkrug w 83. Remis oznacza, że wszystkie drużyny z grupy E mają szansę na awans.

Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1 w szlagierowo zapowiadającym się meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Teoretycznie w niedzielę Niemcy, którzy swój pierwszy mecz przegrali z Japonią 1:2, mogli stracić już szansę na awans do 1/8 finału. Kilka godzin wcześniej pomocną dłoń wyciągnęli jednak do nich Kostarykańczycy. Dzięki temu, że wygrali z Japonią 1:0 dla Niemców stawką meczu z Hiszpanią nie było już pozostanie w mundialu.

Spotkanie lepiej zaczęła ekipa z Półwyspu Iberyjskiego już w szóstej minucie w poprzeczkę trafił Dani Olmo.

Niemcy mieli problem ze stworzeniem groźnej okazji, ale tuż przed przerwą po rzucie wolnym udało im się umieścić piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, bo jego strzelec Antonio Rudiger był na pozycji spalonej.

W drugiej połowie pierwsi szansę na bramkę mieli Niemcy. W 56. minucie strzał Joshuy Kimmicha obronił jednak Unai Simon, który chwilę wcześniej złym wyprowadzeniem piłki sprowadził na siebie kłopoty.

Hiszpania objęła prowadzenie w 62. minucie. Jordi Alba z lewej strony zagrał w pole karne, a wprowadzony osiem minut wcześniej na boisko Alvaro Morata ubiegł obrońcę i trafił do bramki.

Dla Niemiec w końcówce też trafił rezerwowy. W 83. minucie wyrównał Niclas Fuellkrug.

Po dwóch kolejkach w grupie E prowadzi Hiszpania z czterema punktami, przed Japonią (3 pkt), Kostaryką (3 pkt) i Niemcami (1 pkt). W czwartek Hiszpania zagra z Japonią, a Niemcy z Kostaryką.

Grupa E: Hiszpania - Niemcy 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Alvaro Morata (62), 1:1 Niclas Fuellkrug (83).

Żółta kartka - Hiszpania: Sergio Busquets. Niemcy: Thilo Kehrer, Leon Goretzka, Joshua Kimmich.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia). Widzów 68 895.

Hiszpania: Unai Simon - Dani Carvajal, Aymeric Laporte, Rodri Hernandez, Jordi Alba (82. Alejandro Balde) - Sergio Busquets, Gavi (66. Nico Williams), Pedri Gonzalez - Ferran Torres (54. Alvaro Morata), Marco Asensio (66. Koke Resurreccion), Dani Olmo.

Niemcy: Manuel Neuer - David Raum (87. Nico Schlotterbeck), Antonio Rudiger, Thilo Kehrer (70. Lukas Klostermann), Niklas Suele - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan (70. Leroy Sane), Jamal Musiala, Leon Goretzka, Serge Gnabry (85. Jonas Hofmann) - Thomas Mueller (70. Niclas Fuellkrug).

Tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty)

1. Hiszpania 4 pkt.

2. Japonia 3

3. Kostaryka 3

4. Niemcy 1

REAKCJA polskich dziennikarzy na OBRONĘ KARNEGO przez Szczęsnego. Vlog POLSKA - ARABIA