wybuch

i

Autor: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Miedwiediew GROZI światu. "Jeżeli to zrobią, będzie trzecia wojna światowa"

2022-06-28 8:42

Jakakolwiek ingerencja na Półwyspie Krymskim państwa członkowskiego NATO może być potraktowana jako wypowiedzenie wojny Rosji, co może doprowadzić do trzeciej wojny światowej - powiedział w przeddzień szczytu NATO były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew, cytowany przez agencję Reuters, która powołuje się na rosyjską prasę.

Dmitrij Miedwiediew znów grozi światu. Od początku agresji Rosji na Ukrainę były prezydent nie przebiera w słowach. Skrytykował już m.in. czołowych polskich polityków, określając ich mianem "wyrzutków" i "rusofobów". Obraził także przywódców Niemiec, Włoch i Francji, którzy niedawno wizytowali w Kijowie. Dodatkowo straszył użyciem broni atomowej oraz zastanawiał się, czy "za dwa lata Ukraina będzie jeszcze istnieć.

Teraz zapowiedział, że jeśli państwa członkowskie NATO będą ingerować w kwestie Krymu, może to skończyć się konfliktem na skalę światową.

Dla nas Krym jest częścią Rosji. A to znaczy, że na zawsze. Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi – powiedział Miedwiediew. - A jeśli zrobi to państwo członkowskie NATO, oznacza to konflikt z całym Sojuszem Północnoatlantyckim; trzecią wojnę światową. Kompletną katastrofę - zaznaczył.

Miedwiediew, który obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Rosji, powiedział również, że jeśli Finlandia i Szwecja przystąpią do NATO, Rosja wzmocni swoje granice i będzie "gotowa do działań odwetowych", co może obejmować perspektywę zainstalowania pocisków Iskander u granic tych krajów.

Protest przeciw CPK w Warszawie

W jaki sposób Putin zdobył w Rosji władzę absolutną?

Posłuchaj podcastu i poznaj jego tajemnice.

Listen to "Poznajemy historię Władimira Putina - najbardziej znienawidzonego człowieka świata" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE