Metale ciężkie w popularnej czekoladzie! Jest dostępna w każdym polskim sklepie

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Metale ciężkie w popularnej czekoladzie! Jest dostępna w każdym polskim sklepie

2023-02-09 13:30

Rtęć, kadm czy ołów, to metale ciężkie, które są dla człowieka toksyczne, a w dużych dawkach mogą doprowadzić nawet do śmierci. Szwajcarski serwis Beobachter poinformował o tym, iż w niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Amerykanów wykryto metale ciężkie w gorzkich czekoladach różnych marek. Większość z nich dostać możemy w każdym sklepie również w Polsce.

Lubisz gorzką czekoladę? Nie mamy dobrych wiadomości. Amerykanie przeprowadzili testy, które wykazują, że może ona poważnie zaszkodzić zdrowiu. Na 28 przebadanych tabliczek ciemnej czekolady w składzie aż 23 z nich stwierdzono obecność kadmu i ołowiu. Metale mogły przedostać się do nich przez kontakt z powietrzem lub podłożem przy nieodpowiednim zabezpieczeniu. Amerykański magazyn konsumencki "Consumer Reports" opisał całą sytuację i zaalarmował do kupujących. Sprawa dotyczyła popularnej szwajcarskiej marki Lindt.

Spożycie około 30 g dziennie czekoladek zawierających metale ciężkie spowodowałoby u osoby dorosłej przekroczenie ich poziomu akceptowalnego w organizmie i mogłoby poważnie zaszkodzić.

Mr. Polska wraca i od razu ma hit internetu! Dotyk przedpremierowo, tylko na ESKA.pl!

Metale ciężkie w czekoladzie - dlaczego są tak szkodliwe?

Przeciętne spożycie czekolady na osobę w Szwajcarii wynosi 11,3 kg rocznie! Metale ciężki u osoby dorosłej powodować mogą między innymi nadciśnienie i uszkadzać nerki. Osłabiają również naszą odporność. Na ich szkodliwe działanie narażone są zwłaszcza kobiet w ciąży i rozwijające się w nich dzieci. Zdaniem naukowców metale mogą poważnie wpływać na rozwój mózgu, a nawet powodować niskie IQ.

QUIZ. Wiosenne kwiaty w doniczkach - czy na pewno je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jak nazwają się te wdzięczne kwiaty doniczkowe, które wnoszą do naszych mieszkań powiew wiosny
Prymulki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE