Polska - Hiszpania

Autor: PAP/EPA

MECZ POLSKA - HISZPANIA. Jaki wynik meczu Polska - Hiszpania 19.06.21? Kto wygrał?

2021-06-19 22:56

Polska - Hiszpania 19.06. To dla Polaków mecz o wszystko. W sobotę, 19 czerwca, o godz. 21, w Sewilli zaczną rozstrzygać się dalsze losy naszej reprezentacji na Euro 2021. Mecz Polska - Hiszpania to okazja dla piłkarzy kadry, by udowodnić kibicom, że są w stanie stawić czoła nawet najsilniejszym drużynom.

Wynik meczu POLSKA - HISZPANIA

Koniec! Sędzia kończy spotkanie! Remisujemy z Hiszpanią 1:1! Polska zostaje w grze!

Minęło 90 minut! Sędzia dolicza 5 minut! Trzymamy kciuki!

84. minuta. Znów horror. Szczęsny z dużym poświęceniem wybija piłkę spod nóg Hiszpana!

79. minuta: serca nam zadrżały! Szczęsny, próbujący złapać piłkę, zaplątał się w nogi Bereszyńskiego. Na szczęście sytuacja opanowana!

65. minuta: Morata niebezpiecznie strzela. Na szczęście Szczęsny na posterunku.

Tak! Hiszpan Moreno strzela w słupek! Polska - Hiszpania 1:1!

Niestety! W 57. minucie Hiszpanie dostają rzut karny po przewinieniu Jakuba Modera.

GOOOOOL!!!! 54. minuta. Lewandowski! Polska - Hiszpania 1:1!

Zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy! Wynik meczu Polska - Hiszpania do przerwy to 0:1.

43. minuta. Powinno być 1:1! Świderski trafia w słupek, Lewandowski nie zdołał dobić!

34. minuta. Mało brakowało! Moreno strzelił z wolnego blisko naszego pola karnego. Na szczęście nie wcelował w bramkę.

25. minuta. Zamarliśmy! Moreno umieszcza piłkę w bramce Polaków! Wynik meczu Polska - Hiszpania 0:1

19. minuta. Było groźnie. Morata strzelał na naszą bramkę, ale piłka została wybita. Lewandowski ruszył z jednoosobową kontrą, ale został powstrzymany przez obrońców.

13. minuta: Lewandowski wchodził w pole karne Hiszpanów, ale został powstrzymany. Wynik meczu Polska - Hiszpania: 0:0

10. minuta. Pierwszy strzał na bramkę Szczęsnego. Na szczęście nasz bramkarz łapie piłkę!

Szósta minuta. CO ZA STRZAŁ! Mateusz Klich mocnym strzałem zza pola karnego o włos tylko ominął poprzeczkę hiszpańskiej bramki!

Piąta minuta, Lewandowski faulowany w środku boiska. Wynik meczu Polska - Hiszpania 0:0

Zaczęli! Trzymamy kciuki!

Słuchamy hymnów!

Za chwilę zaczynamy! Polacy i Hiszpanie już szykują się do wyjścia na murawę!

Już o godz. 21 początek meczu Polska - Hiszpania.

Skład reprezentacji Polski:

Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz - Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Mateusz Klich, Piotr Zieliński - Karol Świderski, Robert Lewandowski (kapitan)

Ciekawostką jest, że - jak poinformował PZPN - piłkarze i trener nie będą rozmawiali następnego dnia po meczu z mediami

"Jutro, po meczu reprezentacji Polski z Hiszpanią, nie odbędą się aktywności medialne w Media Center na @polsatplusarena" - podaje na Twitterze Polski Związek Piłki Nożnej

Polska - Hiszpania: wynik

Przed spotkaniem wiadomo było, że Polacy muszą wygrać ten mecz. W razie porażki, już w sobotę mogliby bowiem żegnać się z turniejem. I choć piłkarskie powiedzenie głosi, że póki piłka w grze, nie należy tracić nadziei, większość kibiców zdawała się być pozbawiona wiary w zwycięstwo. Polscy piłkarze w swoim pierwszym spotkaniu w ME przegrali ze Słowacją 1:2. Kibice reprezentacji byli załamani przede wszystkim stylem, w jakim Polacy ponieśli tę porażkę. Gol samobójczy Wojciecha Szczęsnego, czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka... To wywołało wielkie rozgoryczenie wśród fanów kadry. Tym bardziej, że Słowacy - słabsi na papierze - nie mieli stanowić poważnej przeszkody dla reprezentacji.

NAMIĘTNE POCAŁUNKI w Hiszpanii. Kibice OPANOWALI Sewillę!