Siatkówka, Liga Narodów, Bartosz Kurek, Polska - Słowenia

i

Autor: FIVB Bartosz Kurek w trakcie półfinału Ligi Narodów ze Słowenią

Mecz Polska - Brazylia 27.08.2021. Jaki jest WYNIK spotkania? Kto wygrał mecz 27 czerwca?

2021-06-27 17:35

Dzisiaj polska reprezentacja siatkarzy stanęła przed szansą na pierwszy triumf w Lidze Narodów. Biało-czerwoni mieli bardzo trudne zadanie w Rimini. Jaki wynik? Sprawdźcie poniżej.

Mecz Polska - Brazylia: jaki wynik? 

Polscy siatkarze przegrali z Brazylią 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 14:25) w finale Ligi Narodów we włoskim Rimini. To jednak i tak ogromny sukces. Oficjalnie, zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrny medal. Był to pierwszy triumf "Canarinhos" w tych rozgrywkach, które w tym roku z powodu koronawirusa miały postać miesięcznego turnieju w Rimini.

Była to trzecia edycja LN. W tej pierwszej sprzed trzech lat (ubiegłoroczna została odwołana z powodu pandemii COVID-19) Polacy zajęli piąte miejsce, a rok później trzecie. Brazylijczycy w przeszłości dwukrotnie plasowali się na czwartej pozycji.

Rozgrywki te zastąpiły w siatkarskim kalendarzu Ligę Światową. W niej biało-czerwoni triumfowali w 2012 roku, a "Canarinhos" rekordowe dziewięć razy.

W rozgrywanym wcześniej w niedzielę meczu o trzecie miejsce w tej edycji LN Francuzi pokonali Słoweńców 3:0.

Srebrny medal to największy sukces Polaków w rozgrywanej od 2018 roku Lidze Narodów. Do tej pory najlepszym wynikiem był brązowy medal wywalczony w 2019 roku podczas turnieju finałowego w Chicago. Brazylia wygrała Ligę Narodów po raz pierwszy. W dwóch poprzednich edycjach tej imprezy (2018, 2019) triumfowała reprezentacja Rosji.

Polska – Brazylia 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 14:25)

 Polska: Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka. Trener: Vital Heynen.Brazylia: Ricardo Lucarelli, Bruno Rezende, Mauricio Souza, Lucas Saatkamp, Wallace De Souza, Joandry Leal – Thales Hoss (libero) oraz Alan Souza, Isac Santos, Douglas Souza. Trener: Carlos Schwanke.

Raport z anteny 24.06, godz.10
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?