Burza na Podlasiu! Zerwany dach w Knyszynie

i

Autor: OSP Knyszyn Burza na Podlasiu! Zerwany dach w Knyszynie

Mazowsze: 250 interwencji po burzach! Masowy napływ zgłoszeń

2021-07-09 19:10

Już 250 razy interweniowali mazowieccy strażacy ze względu na przechodzące przez województwo burze. Zgłoszenia masowo napływają do godz. 17. Nie ma rannych; burze uszkodziły co najmniej sześć dachów na budynkach.

"Do godziny 18 mazowieccy strażacy obsługują około 250 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem oraz podtopieniami. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie płockim 52, płońskim 45, sochaczewskim 35, gostynińskim 30 oraz w Warszawie 20"

 - poinformował PAP rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

 

Sześć interwencji dotyczyło uszkodzeń dachów na budynkach. Nie ma osób rannych. "Zgłoszenia wpływają masowo od godziny 17 i strażacy nadal odbierają nowe" - przekazał strażak.

W piątek w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia o upałach i burzach z gradem. Dla zachodniej połowy kraju wydano alerty o burzach z gradem; dla wschodniej o burzach z gradem oraz upałach. Obecnie front burzowy przechodzi przez Mazowsze.

 

IMGW prognozuje, że burzom lokalnie towarzyszyć będą ulewne i nawalne opady deszczu sięgające od 30 mm do 60 mm, a także porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami spadnie również grad.

Burza na Bielanach.