Próbna matura 2021: Te pytania NA PEWNO się pojawią! [POLSKI, MATEMATYKA, ANGIELSKI]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Próbna matura 2021: Te pytania NA PEWNO się pojawią! [POLSKI, MATEMATYKA, ANGIELSKI]

MATURA 2021: Te pytania NA PEWNO się pojawią! [ARKUSZE - POLSKI, MATEMATYKA, ANGIELSKI]

2021-05-04 8:06

Matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego już wkrótce! Treść arkuszy pozostaje tajemnicą do ostatniej chwili. Są jednak pytania, które ZAWSZE pojawiają się na egzaminie dojrzałości. Sprawdź, jak się przygotować do matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego 2021.

Spis treści

 1. Matura 2021: Te pytania NA PEWNO pojawią się na egzaminie
 2. Jakie pytania na maturze z języka polskiego?
 3. Jakie pytania na maturze próbnej z matematyki?
 4. Jakie pytania na maturze próbnej z angielskiego?

Matura 2021. Treść maturalnych arkuszy egzaminacyjnych pozostaje tajemnicą do samego końca. Do egzaminu dojrzałości zostało zaledwie kilka dni. To ostatnia chwila, by się przygotować! Sprawdź pytania, które ZAWSZE pojawiają się na maturze!

Matura 2021: Te pytania NA PEWNO pojawią się na egzaminie

Nie znamy dokładnej treści pytań, które pojawią się na maturze. Zwykle jednak opierają się one na podobnych schematach. Na maturze z języka polskiego, matematyki czy języka obcego zawsze znajdują się te same zagadnienia lub typy zadań. Można się do nich przygotować rozwiązując arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Które zadania pojawiają się najczęściej?

Jakie pytania na maturze z języka polskiego?

 • czytanie ze zrozumieniem - zawsze maturzysta dostaje do przeczytania tekst publicystyczny lub popularnonaukowy. Trzeba odpowiedzieć na pytania do tekstu,
 • wypracowanie - do wyboru są dwa tematy. Zwykle jest to tekst literacki - tu trzeba napisać rozprawkę, albo wiersz - tu należy napisać interpretację.

Wśród lektur, które najczęściej pojawiają się na maturze są: "Pan Tadeusz", "Lalka", "Wesele", "Dziady", treny Jana Kochanowskiego, "Zbrodnia i Kara", "Przedwiośnie".

Jakie pytania na maturze próbnej z matematyki?

Na maturze z matematyki ZAWSZE pojawiają się podobne zadania. Oto przykłady:

 • działania na potęgach i pierwiastkach,
 • zadania z procentów,
 • logarytmy,
 • równania i nierówności,
 • funkcja liniowa,
 • funkcja kwadratowa,
 • układy równań,
 • wartość bezwzględna,
 • geometria - m.in. miary kątów,
 • prawdopodobieństwo.

Jakie pytania na maturze próbnej z angielskiego?

Na maturze z języka angielskiego zawsze na początku są zadania ze słuchu. Nagranie zostanie odtworzone 2-3 razy. Następnietrzeba odpowiedzieć na pytania do tekstu. Pojawiają się też pytania typu "ABC". Najwięcej punktów można jednak zdobyć za pracę pisemną. Wśród najczęstszych tematów są: e-mail do anglojęzycznego znajomego, np. który chce przyjechać do Polski, ogłoszenie, np. o organizowanej wyprzedaży, nabór do zespołu muzycznego, poszukiwanie współlokatora, zaginięcie psa, list do anglojęzycznego znajomego, np. o zmianie szkoły, o obozie językowym.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Wielcy Polacy. Ogromne zasługi dla świata, a jest szansa, że nawet o tym nie wiesz! Udowodnij, że się mylimy

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: Maria Skłodowska-Curie została wyróżniona Noblem dwukrotnie. Z jakich dziedzin?
Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17