Matura 2021. Prezydent Andrzej Duda życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

i

Autor: arc. Matura 2021. Prezydent Andrzej Duda życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

Matura 2021. Prezydent Andrzej Duda życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

2021-05-04 8:56

Już 4 maja o godz. 9:00 rozpocznie się pierwszy dzień egzaminów maturalnych. Nad egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym usiądzie około 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Prezydent Andrzej Duda wraz ze swoją żoną Agatą Dudą życzył na Twitterze powodzenia maturzystom.

4 maja rano egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczynają się matury 2021. Przystąpi do nich około 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

W tym roku egzamin maturalny będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu ub.r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań z podstawy.

Życzenia dla maturzystów skierował za pośrednictwem Twittera prezydent Andrzej Duda.

Spis treści

  1. Matura 2021 - zasady, obowiązkowe egzaminy 
  2. Matura 2021 w dobie pandemii koronawirusa

Matura 2021 - zasady, obowiązkowe egzaminy 

W tym roku egzamin maturalny będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu ub.r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań z podstawy. Maturzyści będą musieli - tak jak w latach ubiegłych - obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie będzie jednak obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

Nie będzie też w tym roku obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Chętni natomiast będą mogli - jak dotąd - przystąpić nawet do sześciu takich egzaminów.

Matura 2021 w dobie pandemii koronawirusa

Egzaminy maturalne 2021 odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Raport z Anteny 29.04

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?