Wyniki matur 2021. Wyniki CKE: polski, matematyka, język angielski. Matura 2021

i

Autor: Pixabay Wyniki matur 2021. Wyniki CKE: polski, matematyka, język angielski. Matura 2021

Matura 2021 - egzamin poprawkowy: ile osób podchodzi do testów? Co najczęściej poprawiamy?

2021-08-23 10:09

Matura 2021 - egzamin poprawkowy: ile osób podchodzi do testów? Co najczęściej poprawiamy? Już we wtorek 24 sierpnia rozpoczną się w Polsce matury poprawkowe. Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 81 proc., a prawo do poprawki ma 13,2 proc. Spośród tegorocznych absolwentów techników maturę zdało 64 proc., a prawo do poprawki ma 24,9 proc.

W tym roku w związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin maturalny był przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych ogłoszonych w grudniu ub.r., a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań (o 20-30 proc.) określonych w podstawie. Nie było w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawali je tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą. Mimo to nie każdemu udało się bez problemowo zdać test. Matury poprawkowe odbędą się 24 sierpnia. Kiedy będą wyniki?

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Matura poprawkowa 2021 - co najczęściej poprawiamy? 

Z danych CKE wynika, że najwięcej zdających - ponad 50,7 tys. - zadeklarowało chęć przystąpienia do pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki. Do poprawkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego ma przystąpić ponad 7,5 tys. abiturientów. Wśród egzaminów pisemnych z języków obcych najwięcej poprawek - 5,1 tys. - abiturienci zdawać będą z języka angielskiego. Z pozostałych języków obcych egzaminy zdawać będzie: z języka niemieckiego - 458 osób, rosyjskiego - 58 osób, hiszpańskiego - 12 osób, francuskiego - 5 osób i włoskiego - 2 osoby.

Matura poprawkowa 2021 - kiedy wyniki?

Ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 10 września 2021 r. Dzięki temu uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych rekrutacji na studia.