polityka

Mateusz Morawiecki o Unii Europejskiej i migrantach. "Ludzie, zobaczcie, do czego oni dążą"

2023-10-02 20:42

Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli wypowiedział się na temat Unii Europejskiej oraz przyjmowaniu przez Polskę nielegalnych imigrantów. Jak się okazuje, planuje postawić weto i walczyć o zakaz przyjmowania uchodźców.

Mateusz Morawiecki ostro o Unii Europejskiej

Morawiecki przekonywał, że lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk "ze swoją ekipą w Brukseli chce jak najszybszego przyjęcia paktu migracyjnego". Szef rządu nawiązywał w ten sposób do wniosku Europejskiej Partii Ludowej, do której należy PO i PSL, o pilną debatę w Parlamencie Europejskim na temat "konieczności przyjęcia paktu migracyjnego" w związku z kryzysem na Lampedusie.

- Ludzie, zobaczcie, do czego oni dążą. Tak jest, to jest zdrada polskiej sprawy. I jedyną gwarancją, że tego nie będzie, jedyną, jest głosować w referendum tłumnie przeciwko nielegalnej imigracji - mówił premier.

Szef rządu kolejny raz zapowiedział, że w tym tygodniu na szczycie Rady Europejskiej w Hiszpanii postawi "twarde weto przeciwko przyjmowaniu nielegalnych imigrantów do Polski".

Jego zdaniem dziś w wielu państwach Europy Zachodniej jest niebezpiecznie.

- My nie chcemy tego importu zagrożenia, tego importu niebezpieczeństwa do Polski. Postawimy jemu weto, temu zagrożeniu - podkreślił.

Polska w poniedziałek w Brukseli przedstawiła stanowisko w sprawie projektu deklaracji na szczyt w hiszpańskiej Grenadzie, który odbędzie się 6 października. Z informacji PAP wynika, że chce w dokumencie m.in. zapisów dotyczących instrumentalizacji migracji oraz nawiązań do konkluzji wcześniejszych szczytów UE o jednomyślności i dobrowolności w kwestii migracji. Warszawa chce też dodania zapisów dotyczących wyzwań stojących przed Wspólna Polityką Rolną i na temat sytuacji europejskich rolników

Nauczyciel Morawieckiego idzie do sejmu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE