Masz magnesy na lodówce? Szybko je zdejmij! Mogą wyrządzić ogromne szkody

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Masz magnesy na lodówce? Szybko je zdejmij! Mogą wyrządzić ogromne szkody

2024-04-10 16:48

Kto z nas nie lubi przywozić pamiątek ze swoich wypraw, zwłaszcza tych zagranicznych? Najpopularniejszą, dostępna już na całym świecie jest magnes na lodówkę lub tablicę, który przedstawia widoczek, napis lub przedmiot związany z odwiedzanym przez nas miejscem. Okazuje się jednak, że lodówka nie jest najlepszym miejscem do ich trzymania!

Są w każdym domu i chyba każdy z nas przynajmniej raz przywoził bliskiej osobie tego typu pamiątkę. Warto jednak zastanowić się, czy zakup jest na pewno dobrym pomysłem? W internecie pojawiają się co jakiś czas informacje o szkodliwym wpływie dużej ilości magnesów na nasze urządzenia.

Niektórzy twierdzą, że lodówki nowej generacji mogą zostać poważnie uszkodzone przez pola magnetostatyczne wytwarzane przez magnesy. Mogą one wpływać na pracę urządzenia i zaburzać ją, a tym samym zmuszać do większego pobieranie energii. Przestrzega się również, że zbyt wiele magnesów  będzie stanowić dodatkowe obciążenie dla drzwi i zawiasów. Może doprowadzić do szybszego zniszczenia lodówki.

Nie będą nas karmić ROBALAMI! Polacy w STRACHU! Oni jedzą STEKI, nam dają ROBAKI! | Komentery

Czy magnesy szkodzą lodówce?

Na to pytanie nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. Każdy kto ma w domu lodówkę wie, że nie tak łatwo jest doprowadzić do jej awarii. Nie można jednak wykluczyć, że jak w każdej plotce i w tej jest ziarnko prawdy. Może warto zatem pomyśleć o specjalnej tablicy na tego rodzaju pamiątki?

Magnesy w żadnym stopniu nie mają wpływu na żywność w lodówce i ten mit należy kategorycznie odrzucić!

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z dzieł Szekspira. Co pamiętasz z lektur szkolnych?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Z którego dzieła pochodzi cytat: "Być albo nie być! Oto jest pytanie!"?