Pełnia Robaczego Księżyca już w marcu! Kiedy ją oglądać? Skąd wzięła się nazwa i co zwiastuje księżyc?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pełnia Robaczego Księżyca już w marcu! Kiedy ją oglądać? Skąd wzięła się nazwa i co zwiastuje księżyc?

2023-02-24 9:42

Każda pełnia Księżyca nosi inną nazwę, która zależy od miesiąca, w jakim przypada. W marcu nazywamy ją Pełnią Robaczego Księżyca. Nazwę pełni - Robaczy Księżyc, zawdzięczamy rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej. To oni skojarzyli ten czas z robakami. Dlaczego? Kiedy oglądać zjawisko? Sprawdźcie!

Spis treści

  1. Pełnia Robaczego Księżyca 2023 - kiedy oglądać?
  2. Pełnia Robaczego Księżyca 2023 - jak oglądać?

Pełnia Robaczego Księżyca 2023, znana również dobrze jako Pełnia Śmierci, to zjawisko astronomiczne, które podziwiać można na niebie podczas trzeciego miesiąca w roku. Robaczy Księżyc 2023 - co to jest? Kiedy wypada wyjątkowa pełnia? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej osób. Nazwę pełni - Robaczy Księżyc, zawdzięczamy rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej. To oni skojarzyli ten czas z robakami. Wraz z ostatnimi mrozami robaki wydostają się spod rozmokniętej ziemi na powierzchnię. Inna jej nazwa to Pełnia Śmierci i nie odnosi się ona jednak do żadnych tragicznych okoliczności. Według legend 'umiera' zima. Nasi przodkowie wierzyli, że to czas przebudzenia demonów, upiorów i wilkołaków.

Pełnia Robaczego Księżyca 2023 - kiedy oglądać?

Pełnia Robaczego Księżyca będzie na niebie widoczna gołym okiem w całej Polsce. Pełnia księżyca w marcu 2023 wzejdzie na niebie będzie 7 marca o godzinie 13.24, czyli 66. dnia roku.

Urzędnicy Trzaskowskiego chcą zabetonować zielony skwer na Białołęce. Mieszkańcy protestują

Pełnia Robaczego Księżyca 2023 - jak oglądać?

Do oglądania pełni Księżyca nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych przyrządów. Nie trzeba też udawać się poza miasto. Pełnia jest doskonale widoczna także w świetle miejskich latarni.

QUIZ. Czy rozumiesz, co mówi do ciebie twój pies? Przy 8 pytaniu nie daj się zwieść pozorom!

Pytanie 1 z 10
Wyszczerzone zęby, warczenie, wycofana postawa syngalizują że:
Pies