Maseczki na świeżym powietrzu do 15 maja. Minister zdrowia postawił JEDEN WARUNEK

i

Autor: Pixaby Maseczki od 15 maja nieobowiązkowe na świeżym powietrzu. Jest jeden warunek

Maseczki na świeżym powietrzu do 15 maja. Minister zdrowia postawił JEDEN WARUNEK

2021-04-30 7:57

Od kiedy zdejmujemy maseczki? Minister zdrowia na ostatniej konferencji przedstawił plan luzowania obostrzeń. Ogłosił w nim m.in. że maseczki od 15 maja nie będą obowiązkowe na świeżym powietrzu. Jest jednak jeden warunek. Bez niego nie pożegnamy się z maseczkami. Jaki? Czytajcie dalej w naszym materiale.

Od kiedy zdejmujemy maseczki? Luzowanie obostrzeń w Polsce

W środę, 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia. W trakcie jej trwania przedstawiciele rządu ogłosili plan luzowania obostrzeń. Ten rozpocznie się już 1 maja. Od tego momentu nastąpi stopniowe odmrażanie gospodarki w kraju. Jak dokładnie będzie przebiegać? Pisaliśmy o tym w artykule poniżej:

Harmonogram luzowania obostrzeń od 1 maja. Co będzie otwarte? [DATY, TERMINY, ZASADY]

Podczas ogłoszenia luzowania obostrzeń zawarty został też punkt dotyczący zasłaniania ust i nosa. Od kiedy zdejmujemy maseczki? Padła konkretna data. Na świeżym powietrzu maseczki nie będą obowiązkowe od 15 maja. Jest jednak warunek! Jaki?

Raport z Anteny 29.04

Maseczki od 15 maja nie będą obowiązkowe na świeżym powietrzu. Minister zdrowia stawia warunek

Zasłanianie ust i nosa dla wielu osób jest bardzo uciążliwe. Szczególnie teraz, gdy temperatura na zewnątrz zaczyna rosnąć. Chyba każdy z nas chciałby już pozbyć się maseczek. Od kiedy więc nie będzie trzeba nosić maseczki? Data 15 maja wydaje się być realna. Jednak minister zdrowia podał jeden warunek. Maseczki od 15 maja nie będą obowiązkowe na świeżym powietrzu, jeśli wskaźnik zakażeń spadnie poniżej 15 na 100 tys. mieszkańców. Na ten moment taką sytuację mamy tylko w trzech województwach: podkarpackim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. Bardzo blisko tej średniej jest też woj. pomorskie (15,1) i lubelskie (16,2). Najgorszą sytuację wciąż mamy w woj. śląskim (27,3) oraz dolnośląskim (27,3).

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE