Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Limit osób na imprezach. Jest jeden wyjątek! Sprawdź, kto nie wlicza się do limitu!

2020-12-22 8:31

Jest już nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń obowiązujących do 17 stycznia z uwagi na pandemię koronawirusa. Na liście ograniczeń po raz kolejny znalazł się limit osób na prywatnych imprezach i spotkaniach. Ile osób może być na imprezie organizowanej w domu? Sprawdź.

Nowe rozporządzenie reguluje także liczbę osób na prywatnych spotkaniach i imprezach. Ile osób może być na zwykłej domówce?

Do odwołania zakazuje się organizowania zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie; do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących. Do liczby osób, o której mowa w ust.11pkt 2, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Oznacza to, że w tym przypadku osoby zaszczepione na COVID-19 będą faworyzowane. Ile zatem osób może wziąć udział w zwykłej domówce? Przykładowo: jeżeli gospodarzami imprezy jest para, to oprócz niej w imprezie może wziąć udział 5 osób plus dodatkowo osoby zaszczepione na COVID-19.

Zakaz spotkań obowiązuje także w przypadku Wigilii i imprez sylwestrowych. Czy będzie przestrzegany? Zobaczymy. Niektórzy już teraz wskazują na absurdy tej sytuacji.

Oznacza to, że pięcioosobowa rodzina może przyjść do sześcioosobowej rodziny, ale sześcioosoowa rodzina do pięcioosobowej już nie. Mimo że skład ten sam

- czytamy w jednym z komentarzy pod postem na profilu Kancelarii Premiera.

POSŁUCHAJ: O szczepieniach na koronawirusa mówi Marcin Kuta, dyrektor Szpitala im. Szczeklika w Tarnowie
Gwiazdy bez maski. Szokujące słowa Urszuli o szczepionkach na COVID. Stanowcza deklaracja