Andrzej Duda ZAWETOWAŁ LEX CZARNEK. "Nie potrzebujemy kolejnych sporów"

2022-03-02 15:59
Andrzej Duda ZAWETOWAŁ LEX CZARNEK. Nie potrzebujemy kolejnych sporów
Autor: PAP Andrzej Duda ZAWETOWAŁ LEX CZARNEK. "Nie potrzebujemy kolejnych sporów"

Andrzej Duda zawetował Lex Czarnek. Swoją decyzję przedstawił podczas poświęconego sytuacji na Ukrainie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Proszę uznać temat za zakończony, nie są nam teraz potrzebne kolejne spory - oświadczył.

Jeszcze kilka tygodni temu, tą sprawą żyła cała Polska. Teraz - w obliczu ostatnich wydarzeń - odeszła ona w cień. Tymczasem w środę, 2 marca, prezydent Andrzej Duda zdecydował o losach z tzw. Lex Czarnek. Więcej o ustawie przeczytasz >>TUTAJ<<.

Weto dla Lex Czarnek

- Zawetowałem nowelizację Prawa oświatowego - poinformował prezydent Duda. - Uznajmy sprawę za zakończoną. Nie są nam teraz potrzebne kolejne spory. O swojej decyzji poinformował na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent zdecydował, że tzw. Lex Czarnek zostanie skierowane do ponownego rozpatrzenia.

- Ponieważ ja apeluję do państwa o jedność i brak politycznych sporów, postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia - powiedział.

Prezydent Duda zaznaczył, że choć miał zastrzeżenia do nowelizacji, znalazło się w niej również wiele rozwiązań, które popiera.

- Odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych dla bezpieczeństwa Polski. Przed państwem w Sejmie ustawa o obronie ojczyzny. Bardzo państwa proszę, abyście ją błyskawicznie przyjęli. Jest nam niezwykle potrzebna - zaapelował prezydent.

Pierwsze czytanie projektu ustawy o obronie ojczyzny Sejm ma przeprowadzić w czwartek.

Czytaj także: Protest przeciwko "lex Czarnek" przed małopolskim Kuratorium Oświaty

"Dużo dobrych przepisów"

- Żałujemy, że prezydent miał inne zdanie w sprawie noweli Prawa oświatowego. W tej ustawie jest dużo dobrych przepisów, do których trzeba po prostu wrócić w kolejnym projekcie ustawy - powiedział wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski, odnosząc się do prezydenckiego weta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

 

Uchodźcy na polskiej granicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze