Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / internet / Wikimedia commons / Twitter @lorienttoday

Kula wystrzelona podczas uroczystości przebiła kadłub samolotu pasażerskiego!

2022-11-11 14:35

Samolot linii Middle East Airlines został trafiony przez zabłąkaną kulę, która przebiła kadłub samolotu lądującego na międzynarodowym lotnisku w Bejrucie, powiedział L'Orient Today dyrektor linii lotniczych Mohammad el-Hout.

Samolot pasażerski trafiony pociskiem podczas lądowania

Samolot pasażerski libańskich linii Middle East Airlines został trafiony przypadkowym pociskiem podczas lądowania w czwartek (10 lstopada) w Bejrucie - informuje Reuters. Według szefa linii Mohamada el-Huta każdego roku na stołecznym lotnisku siedem do ośmiu samolotów trafianych jest w wyniku uroczystych wystrzałów.

Nikt z pasażerów nie został ranny. Uroczyste wystrzały z broni palnej są popularnym w Libanie sposobem upamiętniania okazji takich jak śluby, pogrzeby i ukończenie szkoły.

 Członkini libańskiego parlamentu Paula Jakubian była na pokładzie Airbusa A320 i udostępniła zdjęcia na Twitterze, na których widać dziurę w kadłubie samolotu.

Samoloty stojące na lotnisku w Bejrucie bywają trafiane kulami z uroczystych wystrzałów, ale czwartkowy incydent był pierwszym, który wydarzył się podczas lotu samolotu - powiedział el-Hut.

Pomimo tego, że grozi za nie kara do trzech lat pozbawienia wolności są nadal na porządku dziennym. Według bejruckiego centrum badawczego Information International w latach 2010-2021 zabłąkane kule powodowały średnio siedem zgonów i 15 obrażeń rocznie - informuje libański dziennik L'Orient Today. Ponad trzy dekady po zakończeniu wojny domowej trwającej między 1975 a 1990 rokiem posiadanie broni palnej jest wciąż powszechne w Libanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE