Kulesza ogłasza: wybór selekcjonera już dokonany
W ostatnich tygodniach temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski zdominował medialne doniesienia o polskim futbolu. Cezary Kulesza, prezes PZPN, rozwiał jednak część wątpliwości – podczas spotkania z dziennikarzami na mistrzostwach Europy kobiet w Szwajcarii poinformował, że nowy trener kadry został już wybrany.
– Decyzja zapadła. Trwają jeszcze formalne ustalenia, ale komunikat w tej sprawie pojawi się wkrótce – zdradził Kulesza.
Jan Urban coraz bliżej kadry?
Choć prezes PZPN nie ujawnił nazwiska, coraz częściej w kuluarach mówi się o Janie Urbani jako faworycie do objęcia funkcji selekcjonera. Doświadczony szkoleniowiec, znany ze spokojnego podejścia i dobrej relacji z zawodnikami, od dawna znajdował się w orbicie zainteresowań federacji. Sam Kulesza wskazywał wcześniej właśnie Urbana jako jednego z potencjalnych kandydatów.
W ostatnich tygodniach spekulowano także o Adamie Nawałce, który miał nawet skontaktować się z Robertem Lewandowskim i przygotować wstępne plany na najbliższe mecze. Jednak coraz więcej przesłanek wskazuje na to, że to właśnie Urban może ostatecznie przejąć kadrę.
Blisko końca poszukiwań
W gronie kandydatów przewijały się także nazwiska Jerzego Brzęczka, Jacka Magiery i Macieja Skorży, jednak ten ostatni jednoznacznie odrzucił możliwość przejęcia reprezentacji, deklarując pozostanie w Japonii.
Teraz pozostaje jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie decyzji. Wszystko wskazuje na to, że nowy selekcjoner nie tylko dokończy eliminacje, ale może też dostać szansę poprowadzenia reprezentacji w kolejnych latach.
Oprac. Jakub Mazurkiewicz, źródło: Onet.