Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Policja zainaugurowała akcję profilaktyczną

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policja zainaugurowała akcję profilaktyczną

2022-06-15 13:28

Na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie policja zainaugurowała VI edycję ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Uczestniczące w imprezie dzieci mogły m.in. zobaczyć pokaz policyjnych motorówek i akcję udzielania pierwszej pomocy na wodzie.

Podczas inauguracji akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci pokazywali dzieciom ze szkół podstawowych, jak udziela się pomocy osobie poszkodowanej na wodzie. W tym celu zamarkowano pożar na rowerze wodnym, płynąca nim osoba wpadła do wody i wymagała pilnej pomocy. W innym pokazie policyjni motorowodniacy pokazywali dzieciom możliwości ich łodzi. Najmłodsi byli zafascynowani. "Chciałem zostać strażakiem, ale teraz to chyba policjantem" - wzdychał 10-letni Kuba, który oglądał pokazy.

Pokazy policyjnych akcji oglądało też grono dzieci z Ukrainy, które teraz uczą się w olsztyńskich szkołach. Dzieci mogły też rozmawiać z policjantami, przygotowano wiele materiałów o bezpiecznych zachowaniach, m.in. kolorowanki i rebusy, czy odblaski.

"W ubiegłym roku latem utonęło 167 osób. To bardzo dużo. Celem tej akcji jest propagowanie bezpiecznych zachowań nad wodą, ale i w górach" - mówił dyrektor biura prewencji Komendy Głównej Policji insp. Robert Kumor. Podkreślał, że tegoroczna edycja akcji rozpoczyna się w Olsztynie, ponieważ to stolica regionu bogatego w jeziora i rzeki.

Bezpiecznych wakacji życzył dzieciom wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wicemarszałek regionu Jolanta Piotrowska.

Sara James - America’s Got Talent

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE