Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva Zdjęcie ilustracyjne

Kot pod maską samochodu – te proste zasady oszczędzą ci wiele kłopotów z „pasażerem na gapę”

2021-12-09 15:27

Koty miejskie i bezdomne spotkać można praktycznie wszędzie. Z punktu widzenia kota samochód stanowi bardzo dobrą i uniwersalną kryjówkę. Latem daje cień i ochłodę, zimą pozwala się trochę ogrzać. Wiele kotów przesypia pod samochodami długie godziny, zwłaszcza w okresie, gdy pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza.

Koty zimą chowają się w komorze silnika!

Warto przed odjechaniem z miejsca parkingowego upewnić się, że nie ma pod nim zwierzęcia. Zaparkowane samochody stoją praktycznie na każdej ulicy, a widok przemykających między nimi kotów to w zasadzie codzienność. Niestety, koty zimą szukające pośród aut schronienia mogą skończyć tragicznie. W chwili przekręcenia kluczyka w stacyjce samochodu kot, któremu nie uda się w porę z niego uciec ginie lub odnosi ciężkie obrażenia wskutek przejechania czy wkręcenia się w pasek klinowy silnika. Takim wypadkom można przeciwdziałać. Kot, wciskając się do komory silnika może uszkodzić pobliskie przewody – np. włącznik świateł biegu wstecznego co może być tragiczne w skutkach również dla kierowcy.

Dlatego, zwłaszcza zimą, zanim uruchomi się silnik, warto narobić trochę hałasu. Uderzyć dłonią w maskę auta, trzasnąć drzwiami i odczekać trochę z uruchomieniem auta. Jeśli gdzieś pod pojazdem ukrywa się kot, jest duża szansa, że wybiegnie lub jeśli nie będzie mógł sam się wydostać da w jakiś sposób znać o swojej obecności, np. miaucząc. W sklepach znajduje się też pełen asortyment preparatów odstraszających, którymi można spryskać okolice kół i podwozia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!