Słowacja

i

Autor: Pixaby Zakaz wychodzenia z domu na Słowacji. Czy można pojechać na Słowację na narty?

Koronawirus: Słowacja zaostrza obostrzenia. Czy można pojechać tam na narty?

2020-12-18 8:22

Słowacja zwiększa obostrzenia związane pandemią koronawirusa. Od soboty, 19 grudnia obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu. Co to oznacza dla turystów z Polski? Czy można pojechać na narty Słowację?

Koronawirus Słowacja: zakaz wychodzenia z domu od 19 grudnia

Rząd Słowacji postanowił zwiększyć restrykcje w związku ze wciąż utrzymującym się wskaźnikiem nowych zachorowań na koronawirusa. Co się zmieni? Od 19 grudnia na Słowacji obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu. Wyjątkami są:

  • wyjście do pracy
  • wyjście do lekarza
  • wyjście do miejsca kultu religijnego
  • wyjście do sklepu po niezbędne zakupy

Zakaz wychodzenia z domu oznacza również, że członkowie jednego gospodarstwa będą mogli spotkać się tylko z innymi domownikami. Oznacza to, że podczas Świąt Słowacy muszą wybrać np. z którymi najbliższymi chcą spędzić ten czas.

Zakaz wychodzenia z domu na Słowacji zacznie obowiązywać o godz. 5.00 w sobotę, 19 grudnia. Potrwa co najmniej do 29 grudnia. Rząd słowacki nie wyklucza jednak przedłużenia restrykcji.

Krakowskie ZOO zimą

Czy można pojechać na narty na Słowację?

Przypomnijmy, że już wcześniej Słowacja zaostrzyła obostrzenia w związku z COVID-19. Działają tylko sklepy sprzedające najpotrzebniejsze rzeczy, drogerie i apteki.

Nasz południowy sąsiad każdego roku przyciąga tysiące narciarzy z Polski. Czy można pojechać na narty na Słowację? Rząd, póki co nie podjął decyzji o ich zamknięciu. Jednak wybierając się na Słowację, musimy mieć negatywny test na koronawirusa nie starszy niż 72 godziny.

Posłuchaj o właściwościach olejku jojoba i jego zastosowaniu w kosmetyce. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania?

Pytanie 1 z 14
Na początek coś łatwego. Hamburgery to wynalazek z:
Hamburger
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE