wesele

i

Autor: Pixaby Co weselami na wiosnę? Czy się odbędą? Doradca premiera nie ma wątpliwości!

Co z weselami na wiosnę? Czy się odbędą? Doradca premiera nie ma wątpliwości!

2021-02-18 9:05

Koronawirus, a wesela. Czy będzie można zorganizować wesele w 2021 roku? Na to pytanie szuka odpowiedzi wiele zakochanych par. Prof. Andrzej Horban w programie "Newsroom" jasno wypowiedział się w tym temacie. Czy wesela w 2021 się odbędą? Sprawdźcie w naszym materiale.

Koronawirus, a wesela. Czy będzie można je zorganizować w 2021 roku?

Poprzedni rok nie był najszczęśliwszy dla zakochanych. Wiele par zmuszonych było odwołać swoje wesela, bądź przesunąć je na inny termin. Część z nich zdecydowała się jedynie na sam ślub, bądź bardzo skromną uroczystość. Wesela wiązały się bowiem ze sporymi ograniczeniami, jak liczba osób, obowiązkowe maseczki w urzędach czy kościołach. Nie każdy chciał, by ten ważny dzień w życiu psuła jakaś niedogodność.

Wiele par przeniosło też wesela z 2020 roku na 2021 rok, licząc na to, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa nieco się uspokoi. Niestety na ten moment zbliżający się sezon ślubny nie zapowiada się optymistycznie. Wciąż mamy dużą liczbę zakażonych, a w Polsce obowiązuje mnóstwo obostrzeń.

Margaret o nowej płycie i współpracy z Natalią Szroeder

Czy wesela na wiosnę się odbędą? Doradca premiera nie ma wątpliwości!

Zakochane pary zastanawiają się, czy w 2021 roku uda im się zorganizować wymarzone wesele. Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze wesela i śluby mogłyby się odbyć już na początku kwietnia. Czy wesela na wiosnę się odbędą? Doradca premiera wypowiedział się jasno w tej sprawie.

Wczesną wiosną bym odwoływał. Późną wiosną do zobaczenia, dlatego że punktem kluczowym tej całej naszej taktyki, całego naszego myślenia jest możliwość zaszczepienia ludzi - powiedział w programie "Newsroom" prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19.

Dodał również, że dalsze uroczystości, a także luzowanie obostrzeń zależy od szczepień przeciwko COVID-19.

Po co robimy te obostrzenia, których wszyscy mają już serdecznie dosyć? Otóż istnieje grupa osób, która jest szczególnie narażona na śmierć. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że 20 proc. w wieku powyżej 80. roku życia umiera z powodu koronawirusa, 15 proc. ludzi w wieku 70-80 lat - to te osoby powinny zostać wyszczepione. Jeśli zostaną zaszczepione, to główny powód trzymania tego typu ograniczeń mija. Wtedy możemy zająć się kolejną grupą, która też umiera, ale relatywnie rzadziej - dodał prof. Andrzej Horban.

Czy jesteś gotowy na ślub? Sprawdź, czy znasz weselne przesądy

Pytanie 1 z 15
Panna Młoda powinna mieć na sobie: