Koronawirus w parlamencie. Ponad 50 polityków na kwarantannie!

2021-12-22 8:52
test na koronawirusa
Autor: Pixabay.com

Ponad 50 członków izby niższej parlamentu Hiszpanii zostało objętych przymusową kwarantanną w związku z wykrytym w Kongresie Deputowanych ogniskiem zakażeń koronawirusem.

Władze sekretariatu Kongresu Deputowanych podały w komunikacie, że w związku z licznymi zakażeniami parlamentarzystów obrady i głosowania od środy będą prowadzone w sposób telematyczny.

Cuca Gamarra, szefowa frakcji Partii Ludowej (PP), największego ugrupowania hiszpańskiej opozycji parlamentarnej, w imieniu swego klubu wezwała rząd do podjęcia pilnych decyzji w sprawie restrykcji sanitarnych wraz z nasilającą się w Hiszpanii szóstą już falą Covid-19.

O nowe obostrzenia zaapelował do gabinetu Pedra Sancheza rządu również rząd wspólnoty autonomicznej Katalonii, wskazując, że we wtorek w tym regionie dobowa liczba nowych infekcji przekroczyła nienotowany wcześniej podczas pandemii poziom – blisko 11,5 tys.

Rekordową liczbę nowych infekcji zanotowano we wtorek również w regionach Nawarry oraz w Kraju Basków, odpowiednio 921 i 2711.

Tymczasem jak ujawnił we wtorek dziennik “El Pais”, rząd boryka się z poważnym problemem związanym z systemem weryfikującym osoby potencjalnie zakażone, które miały styczność z chorymi na Covid-19. Wskutek blokady tej aplikacji służby medyczne nie poinformowały ponad 12 tys. obywateli o możliwości wystąpienia u nich infekcji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze