Kolejna wpadka! Rosyjskie wojska ostrzelały w Ukrainie własne pozycje!

i

Autor: Rex Features/East News Kolejna wpadka! Rosyjskie wojska ostrzelały w Ukrainie własne pozycje!

Kolejna wpadka! Rosyjskie wojska ostrzelały w Ukrainie własne pozycje!

2022-03-25 10:25

To już kolejny poważny błąd armii Władimira Putina, o którym będzie głośno. - W obwodzie charkowskim wojska rosyjskie ostrzelały własne pozycje ze śmigłowca – poinformował w czwartek w Telegramie szef władz obwodu Ołeh Syniehubow.

Rosjanie ponieśli kolejne fiasko. Przy czym – z własnych rąk. Rosyjski śmigłowiec "rozpracował" własne pozycje na terenach Małej Rohani. To właśnie ci okupanci nieustannie ostrzeliwali Charków – napisał szef władz obwodu Ołeh Syniehubow na Telegramie.

W wyniku tego przyjaznego ognia zlikwidowana została „duża liczba żołnierzy i sprzętu”.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni przypadek "samozniszczenia" rosyjskich okupantów - dodał Syniehubow we wpisie w mediach społecznościowych.

Żurawie wracają na Lubelszczyznę

To nie pierwsza tego typu wpadka rosyjskiego wojska podczas trwającej wojny w Ukrainie. Na początku marca w miejscowości Seweriniwka w okręgu kijowskim, armia Putina otworzyła ogień do samej siebie. W wyniku tego zdarzenia zniszczonych zostało dziewięć czołgów oraz cztery transportery kołowe. Wcześniej rosyjskie samolot został zniszczony przez rosyjski okręt wojenny.

Rosja prowadzi wojnę również w sieci!

Jak rozpoznać fake newsy? Podsłuchaj podcastu i sprawdź, jak walczyć z dezinformacją!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE