Droga ekspresowa S5

i

Autor: GDDKiA Droga Ekspresowa S-5

Kobieta wózkiem inwalidzkim jechała po drodze ekspresowej [FILM]

2021-03-02 9:06

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło na drodze ekspresowej S-5 na wysokości Żnina w województwie kujawsko- pomorskim. Kobieta poruszała się tam wózkiem inwalidzkim. Interweniowała policja. Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Sprawdźcie poniżej i obejrzyjcie nagranie.

O sprawie poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14. Do policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące 38- letniej kobiety, która porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej.

Sierż. szt. Leszczyńska-Krawczyk zaznaczyła, że dzięki szybkim działaniom policjantów nie doszło do tragedii, a 38-letnia mieszkanka gminy Rogowo bezpiecznie wróciła do domu.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z przepisami osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego jest traktowana jak pieszy, a tym samym jest niedopuszczalne poruszanie się po drodze ekspresowej.

Policja nie podaje, czy i jakim mandatem ukarała kobietę za sprowadzenie na siebie bezpośredniego ryzyka zagrożenia życia. Widok wózka inwalidzkiego na drodze ekspresowej mógł również spowodować nagłe i nieoczkiwane reakcje kierowców co mogłoby doprowadzić do tragedii. 

Na drodze nie doszło do żadnego wypadku. 

Raport z Anteny 01.03

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?