Kobieta udawała, że jeździ na ogromnym ssaku. W areszcie czeka na karę [WIDEO]

2022-07-21 20:46
Kobieta udawała, że jeździ na ogromnym ssaku. W areszcie czeka na karę
Autor: pixabay.com, YouTube/Yasmine XX, zrzut ekranu Kobieta udawała, że jeździ na ogromnym ssaku. W areszcie czeka na karę

Kobieta wspięła się na grzbiet wieloryba, który pojawił się w nadmorskiej miejscowości Zandvoort w Holandii. Jak zeznają świadkowie, "udawała, że ujeżdża ogromnego ssaka". Zachowanie spotkało się z ogromną krytyką, a kobieta została aresztowana. Czeka na decyzję ws. kary. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci.

Wieloryb utknął na wybrzeżu

We wtorek na wybrzeżu popularnej miejscowości Zandvoort w zachodniej Holandii zauważono trzy wieloryby dziobate. Jeden z nich podpłynął tak blisko brzegu, że utknął na płytkich wodach Morza Północnego przy samej plaży.

Kobieta weszła na grzbiet wieloryba

Plażowicze rzucili się mu na ratunek i udało się im odepchnąć zwierzę od brzegu. Po chwili na grzbiet wieloryba wspięła się kobieta. Z relacji portalu NH Nieuws wynika, że obecni na plaży próbowali ją odciągnąć, ale ta uparcie symulowała jazdę na ogromnym ssaku, co zostało uwiecznione na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Naukowcy PILNIE alarmują. Trwa masowe wymieranie gatunków

Zachowanie plażowiczki spotkało się gwałtowną krytyką. Jak informuje dziennik „De Telegraaf” na jej profilu na Facebooku pojawiły się nawet groźby. Tego samego dnia policja ogłosiła, że jest ona poszukiwana. W czwartek kobieta zgłosiła się na posterunek policji w Zandvoort, gdzie została aresztowana.

Z przekazanej mediom informacji wynika, że obecnie trwa postępowanie sprawdzające, czy postępowanie plażowiczki jest karalne. Kobieta nadal znajduje się w policyjnym areszcie.

Wieloryb dziobaty

Wieloryb dziobaty to ssak morski żyjący w głębokich oceanach. Zwierzęta są przyzwyczajone do znajdowania pożywienia na głębokości 2 lub 3 kilometrów i dlatego nie radzą sobie dobrze w płytkim Morzu Północnym.

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Jak się nazywa słynny prowadzący/narrator programów przyrodniczych produkcji BBC, który od lat 50. XX w. przybliża nam życie dzikich zwierząt?
AUTONOMICZNE CZOŁGI, DRONY-SAPERZY | ESKA XD - Mobmania #53
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze